Hodnocení rezistentních odrůd angreštů



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 230.134 (?) 
15.2.2012 12:18, zobrazeno: 47317x

Které rezistentní odrůdy angrestů jsou podle vás nej.Hlavně chuťově.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.203 (?), 15.2.2012 17:38

Loni jsem měl možnost ochutnat Remarku, Invictu,Karát a Primu, ta mě chutnala nejvíce.Letos bych chtěl zasázet ještěRixantu, Rokulu,Rolondu a Darek.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.134 (?), 15.2.2012 19:00

Jaký byl ten Karát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.50 (?), 16.2.2012 9:12

Mám třetím rokem Invictu, Rokulu a Pax. Prvmí rok celkem dobrá chuť. V loňském roce, na každém stromku, bylo aromatických dobrých plodů jenom pár. Ostatní byly jako by dost nalité vodou a fádní. Možná to bylo tím, že jsem je dost zalíval, a oni si natáhli zbytečně moc vody.Zdravotní stav bez postřiků zatím dobrý.Jižní čechy 475m.n.m. V loni jsem ještě zasadil nějaké stromky Prima, Karát a Martlet. Jestli najdu někde na zahradě ještě místo chtěl bych Remarku a Karmen. Jenže to jí budu muset nejspíš nafouknout.Na ten Karát jsem také zvědav, psali podobnost k Zlatému Fíku ale z reakcí tady to tak asi nebude.I když možná, jak kdy a jak kde jak už to tak bývá.Ty podobnosti v chuti se starýma odrůdama bych u rezistentů zatím nebral zas tak vážně. U nás staré odrůdy bez postřiků ani náhodou zatím co rezistenti zatím opakuji zatím ok.Něco za něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.203 (?), 18.2.2012 10:03

I Karát byl chuťově dobrej.Bohužel nemám k čemu přirovnat, angrešty jsem jedl naposledy u rodičů než je zlikvidovalo padlí. Ale také bych si ho koupil znovu.Co mě moc nechutnalo byla myslím Remarka.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 18.2.2012 10:59

Předloni jsem koupila Karát, protože to je kompletní rezistent. Loni měl prvních pár bobulek. Je dobrý, chutná mi, ale aroma se klasickému Zlatému fíku nevyrovná, ten má v plné zralosti takovou vínovou příchuť, která Karátu chybí.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 18.2.2012 11:53

Dobrý den. Paní Lído, za sebe mohu napsat, že Zlatému fíku se nevyrovná chutí naprosto nic. A když se z něj udělá kompot, tak i když se rozváří, tak to je skutečná lahůdka, kterou ani neumím chuťově popsat. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.78 (?), 18.2.2012 11:05

Mám tu Rolondu, Invictu, Pax a na podzim jsem sehnal Něguše (tenhle bych mohl letos už i ochutnat). Rolonda mi chuťově přišla z té trojice asi nejlepší, hned v závěsu Invicta. Pax měl moc drobné plody, takže tam bych mohl hodnotil leda tak slupku, snad to tenhle rok bude lepší. Chuťově to nemám moc k čemu porovnat, ale hned vedle mám i stromky Astoru, které byly návštěvami vyhledávanější. Na jaro chci zkusit ještě další odrůdy. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.2.2012 12:10

Já osobne mam vemi dobre vysledky s Paxem, divim se, ze plody jsou u Vas male..u me byly dost velke a navic plodnost byla take slusna, beztrnost je tresnickou na dortu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 18.2.2012 13:10

Stromek opravdu nasadil větší množství plodů, vypadalo to velice nadějně, ale bohužel zůstaly zakrnělé. Doufám, že to byla jen vyjímka. Navenek nevykazoval žádné příznaky poškození nebo nemoci. Tak snad tenhle rok budu mít podobé zkušenosti jako Vy. Kvůli té beztrnosti to je opravdu zajímavý kandidát. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika