Hlošina okoličnatá



Stránky: 1,  2   
host - 131.34 (?) 
22.7.2018 8:22, zobrazeno: 15197x

Máte někdo zkušenost s pěstováním hlošiny okoličnaté (třeba i některého z těch šlechtěných kultivarů) jakožto netradičního ovoce? Pokud ano, můžete se, prosím, o ně se mnou podělit? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.99 (?), 22.7.2018 8:57

Já si nasázel 8 keřů podél plotu, do budoucna s nimi počítám jako s vyšším živým plotem. Jedná se o různé šlechtěné / velkoplodé kultivary dovezené z Británie. Mám je teprve druhý rok (jednu třetí), zatím neplodily, ale ze všech mých jedlých keřů rostou nejbujněji i v tom suchu co u nás panuje, nevadí jim kamenitá půda, mrazy zvládnou v pohodě. Semenáče hlošiny se dají zakoupit i u nás, ale nevím jak to bude s kvalitou a velikostí plodů. Jsou cizosprašné.

V USA a anglii je toto ovoce velice populární pro výrobu marmelád. Nějaké domácí zkušenosti jsem našel na těchto stránkách, zhruba uprostřed článku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.34 (?), 22.7.2018 10:07

Moc děkuju. I za tu informaci o cizosprašnosti - tady se právě informace, na něž jsem při hledání nějakých informací narazila, poněkud rozcházely... nebo spíš většinou chyběly.

Narazila jsem na stránkách zahradnictví Lumigreen na kultivary POINTILLA SWEET AND SOUR a POINTILLA AMOROSO a dost mě zaujaly. Akorát tam teda píšou, že rostou pomalu - zároveň ale teda 0,5 metru za rok, což mně osobně přijde docela rychlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.14 (?), 24.7.2018 18:41
Jak daleko od sebe máte jednotlivé rostliny v tom plotě? A jaké výšky tento keř (?) dosahuje? Děkuju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.5 (?), 10.10.2018 13:24

Mňa by veľmi zaujímalo, či sú niektoré druhy aj vždyzelené, teda neopadave?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.2 (?), 12.10.2018 12:37

Neopodavá je hlošina Ebbingeova. Mám ji 6 let, měří okolo 2 metrů, touto dobou hezky kvete, ale plody ještě neměla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 222.150 (?), 22.10.2020 19:08

Máme hlošinu již několik let, bohatě kvete avšak nikdy nemá plody, nevíte někdo proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 23.10.2020 8:20
Také mi letos jedna vzrostlejší už pěkně kvetla a všechno opadlo. Tak jsem dokoupila další jako opylovače a uvidím za rok. Na té malé dokoupené pár plodů dozrálo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.9 (?), 25.10.2023 13:46

Jsem na tom dost podobně. Původní hlošina již má cca 3m, kvete pravidelně, ale plody nikde. Loni jsem přikoupila 2 další keříky (kvůli opylení) - 1x červený + 1x žlutý - nasadily na plody všechny, ale sklízela jsem jen ze žluté. Podezřívám ptactvo, že mi skoro všechny červené sezobalo. Chystám síťové kabátky na příští rok... A tu původní přiřízkuji do houfu - na přesazování je již moc velká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.16 (?), 27.11.2018 14:30
Já jsem si koupil u tropiku kromě keříků obyčejné hlošiny i semena hlošiny žlutoplodé. Nemáte s touto odrudou někdo zkušenosti(chuť plodů, vitalita..)? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika