Drobné ovoce jsou už dávno i aktinidie, zrovna tak i ovocné zimolezy



host - 20.30 (?)
20.4.2017 13:56

Co by se pěstovat nemělo?  Já se snažím nemít nic jedovatého a odsuzuji ty, kteří pěstují skočec neb štědřenec a podobné rostliny.Jsou to blázni, tak silné jedy mít doma a často tam, kde se pohybují děti. Je i mnoho jiných jedovatých rostlin a vidím, že by dalo dost práce jen skončit s pěstováním jedovatých a zákonem zakázaných, jako jsou plevely zlatobýl kanadský a jiné.Oměj, zlatice. A respektovat zákonem chráněných rostlin a živočichů.
Snad většina lidí zabíjí vše co jim vleze na zahradu, třeba housenky na mrkvi a kopru a pak se diví že otakárka v životě neviděli. Přitom jich zabili nesčetně jako housenky na mrkvi a kopru.Kladou vajíčka v poledne, když lidé nejsou venku, takže je nevidíte.Já jim tu trošku zeleně rád obětuji a nezabíjím nic co neznám, a ničím škůdce, dané zákonem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.2.2017 13:39

Můžu dotaz? Koukal jsem se, že to jsou takový malý bobulky - jak je to s chutí a zpracovatelností oproti velkoplodým kiwi? Protože vitamín C je IMHO nepodstatný, v té době je ovoce a zeleniny až nad hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 21.2.2017 7:57

Dobrý den, rád bych využil aknitidii arguti mimo jiné i na ozelenění poměrně velké plochy, ale koukám že je velké množství odrůd jako geneva, kens red, ananasnaja, jumbo a issai. Která by byla nejvhodnější? A ještě by mě zajímalo jestli by k opylení samičí rostliny stačil jednodomý jedinec. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.30 (?), 22.2.2017 8:39

Malé?  u odrůdy vitakola délka bobule je 4,7mm, pokud má spprávnou výživu, váha bobule je 4,7gramů, ale protože jsou na stopce tři bobule, tak na stopce je 14 gramů.dvě bobule stačí na denní dávku vitamínu c, čili je to více lék nežli potravina.
Zpracování: po uzrání prvních bobulí   můžete otrhat všechny ještě tvrdé a ponechat je dva dny v místnosti.Pak je možné je zpracovat na kompoty, džemy, zmrazit, sušit atd.tvrdé plody jsou nejedlé.Zde mluvím o kolomiktě. u arguty je to jiné. Po uzrání=změknutí bobulí se musejí ihned zpracovat, nebo ihned zchladit, nenechávat je ani přes noc uzrálé v teple, mohly by se zkazit.
Arguty lze zpracovat bez problémů, mají silnější slupku než kolomikta.Kolomikta je skupina soft fruit, podobně jako maliny.
Odrůdy arguty:  Geneva je chutnější, jinak je dobrá Bingo, Suprjumbo=warszawa1,Extaze, Estafeta, kijevské odrůdy, z nich nejlépe Originalnaja, Čeljabinská,Ambrozia grande, a kdo snese silné aroma tak Rogow. Opylení nejlépe samcem, opylení samicí jsem nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.30 (?), 22.2.2017 8:41

pardon, délka je 42mm, ne 4,7.    spletl jsem délku s váhou bobule v té rychlosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.30 (?), 20.4.2017 13:56

Co by se pěstovat nemělo?  Já se snažím nemít nic jedovatého a odsuzuji ty, kteří pěstují skočec neb štědřenec a podobné rostliny.Jsou to blázni, tak silné jedy mít doma a často tam, kde se pohybují děti. Je i mnoho jiných jedovatých rostlin a vidím, že by dalo dost práce jen skončit s pěstováním jedovatých a zákonem zakázaných, jako jsou plevely zlatobýl kanadský a jiné.Oměj, zlatice. A respektovat zákonem chráněných rostlin a živočichů.
Snad většina lidí zabíjí vše co jim vleze na zahradu, třeba housenky na mrkvi a kopru a pak se diví že otakárka v životě neviděli. Přitom jich zabili nesčetně jako housenky na mrkvi a kopru.Kladou vajíčka v poledne, když lidé nejsou venku, takže je nevidíte.Já jim tu trošku zeleně rád obětuji a nezabíjím nic co neznám, a ničím škůdce, dané zákonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.30 (?), 25.5.2017 10:40

jednodomý jedinec mají ve výzkumáku v holovousích.  jiným samosprašným zatím moc nevěřím/Isai/, prferuji dát samce, k němu pak padsuje mnoho výborných odrůd, které lze zasadit: Superjumbo, rogow, estafeta,extaze, bingo a jiné. Samec je dobrý pro včelaře, podle toho, jak ho vždy mám plný včel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika