Drien neplodi



radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 21.77 (?) 
24.5.2016 19:35, zobrazeno: 6175x
Dobry den. Potrebuje drien macrocarpa opelovaca? Mame ho uz 3 roky ma 170cm stale pekne zakvitol ale neplodi:(
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Z - (27) - 7.13 (?), 24.5.2016 20:30

Teoreticky prý ne. Má být samosprašný. Ale asi to tak úplně nebude. Měla jsem pouze jeden velkoplodý dřín, krásně kvetl, ale plody téměř neměl (1m výšky/ 3 plody). Letos mám již 2 a plodů je rozhodně více. Dříny v okolí nás nejsou nebo o nich nevím.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.75 (?), 24.5.2016 22:34

Jsem zatím jen teoretik a zájemce o pěstování dřínů - brzká jarní pastva pro včely a ovoce pro nadcházející období sucha...
*
Macrocarpa by měl být samosprašný. Ale je to on? Některé velkoplodé odrůdy jsou si hodně podobné, ne všechny jsou samosprašné a s některými prodejci jsou co se týká označování odrůd někdy špatné zkušenosti...
V každém případě je vždy i u samosprašného ovoce lepší kvůli vzájemnému opylení více odrůd.
*
Navíc pokud něco takového kvete a neobjeví se jediný plod, tak to samosprašné určitě není!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.18 (?), 24.5.2016 23:05

Je fakt nutný druhý keř, nebo už někdo vyzkoušel přiroubovat větvičku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 27.5.2016 8:58

Samozřejmě můžeš ke dřínu přiroubovat/přiočkovat jinou odrůdu. Čím dřív tím líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 5.30 (?), 28.5.2016 20:48

posadit vedle jinou odrůdu vyjde nastejno jako přiroubovat jinou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.39 (?), 29.5.2016 9:06

Nejlépe je vysadit 2 keře do jedné jámy a tak dochází ke kvalitnímu křížovému opylování. Samozřejmě je důležite aby odrůdy kvetly ve stejnou dobu. Letos mráz poničil hodne květů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.131 (?), 30.5.2016 23:06

Měl bych dotaz, nevím kde ho napsat, tak asi tady:

Přečetl jsem kdeco, ale úplně jistý si nejsem. Většinou se tvrdí, že dřín okusem zvěře netrpí. Ale moc tomu po nejrůznějších špatných zkušenostech nevěřím.
Např.
(Utrpěl jsem kdysi obrovské fiasko a sklídil spoustu posměchu kvůli větší výsadbě zahradních borůvek na volném pozemku.
Myslel jsem si tehdy, že jak ten dobytek masivně nespása lesní borůvčí, že nebude žrát ani to kulturní...)
*
Je mi jasné, že poškození zlomyslnými srnci se při vytloukání parůžky ubráním v prvních létech jen mechanickou zábranou, ale jde mi o to jestli to pak až to vyroste a zhoustne, hlavně ty šlechtěné odrůdy nebudou pro ně lákavou pastvou.
Podobně jako třeba jako kdysi u mně silně vzrůstné a hrubé výhony růže Symphatie. Tu sice vně plotu vyrůst nechali, ale pak je i s trny v létě a k podzimu ožírali až k zemi...
Pár keřů divokých šípků si ten dobytek ani nevšimnul a Karpatie taky ne.
*
Uvádí se, že kůra dřínů obsahuje spoustu tříslovin, ale nejsem si jist zda je to od jejích zhoubné činnost odradí.
*
Předem děkuji za rady a zkušenosti. (Ono ten výsadbový materiál je přece jen dost drahý na nějaké pokusy a už párkrát jsem na ně nepěkně doplatil...)

Rafael.

Dříny
Dříny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika