Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Drobné ovoce > Co s odnožemi u jahod

Co s odnožemi u jahod

Mates92 (9) - xxx.xxx.32.92 (?)
17.5.2019 16:41
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím všechny pěstitele jahodovníku. Mám takový rozpor v názorech. Jelikož jsou jahody teprve ve vývinu tak řešíme s kamarádem co s odnožemi. Nevíme, zda li je dobré nechávat odnože i ted na začátku když se plody vyvýjejí. Nebo je odstříhat, nechat jahody dozrát a až pak nechavat odnože. Já jsem toho názoru, že pokud má jahodník dostatek živin (z hnojiva) tak rostlina zvládne jak vyživovat plody tak i danné odnože. Nebo se pletu a rostlina bez odnoží má opravdu větší výnost i velikost plodů pokud se odnože odstraní. Hnojím jak kristalonem tak i Vitality komplexem takže o živiny se nebojím. Navíc si myslím, že plodů je tam více než dost. Dodávám, že odnože potřebuji každý rok. Na fotce jsou sazenice, které jsem vysazoval na podzim :)

Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Co s odnožemi u jahod

host - xxx.xxx.173.132 (?), 17.5.2019 19:42
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

U Karmen je to bujné odnožování odrůdová vlastnost. Já jim ty odnože nechávám bez problémů každý rok, na podzim z nich připravím nový záhon.

Ale to neplatí pro jiné choulostivější, ranější a citlivější odrůdy.

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

host - xxx.xxx.248.114 (?), 17.5.2019 23:04

Také mám Karmen, odnože nechávám na sadbu. Kamarádka má Senga Senganu, ta pro změnu šlahouny až do sklizně odstraňuje.         Lída

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

host - xxx.xxx.157.239 (?), 18.5.2019 6:59

Já se na pěkné, zdravé odnože a jejich vyvrcholení v podobě nových rostlinek těším-budu jahodiště zakládat na jiné části zahrady, místo stávajícího je do budoucna vyhrazeno na jiný účel. Teď je tolik různorodé práce, že v jahodách jen opatrně pleju a radostně pozoruju, jak plody nabývají na velikosti-brzy se začnou zapalovat jako mladá lýtkawink. Prostě odnože budu víc řešit po sklizni, tak, abych měl na přelomu léta a podzimu dostatek kvalitních sazenic. SPCH

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

Mates92 (9) - xxx.xxx.32.92 (?), 18.5.2019 9:20

Já si právě taky zakládám na kvalitních sazenicích. Tím že je dělám brzo je pomalu sázím na záhon ještě v létě, protože mají obrovskej kořenovej bal a tím mam prvním rokem takový jahody jak vidíte na fotce, prostě nádhera :) V podstatě už za týden můžu nechat zakořenovat šlahouny.

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

jariel231 (159) - xxx.xxx.146.203 (?), 18.5.2019 15:22

Je mnoho různých způsobů jak pěstovat jahody. Záleží na okolnostech. Každý má jiné možnosti, a je ochoten strávit více času opečováváním. Když jsem pěstoval na fólii, tak jsem sázel sazeničky již v létě z prvních výhonů. Další rok jsem měl velké sazenice a krásné plody. Po sklizni jsem okolo 50% vyměnil za nové. Jahody jsem měl velké a zdravé. Nyní přecházím na bezúdržbové pěstování. Nemusí se okopávat, přesazovat, jsou čisté i když trochu menší. Kdo má místo, tomu se stěhují za lepšími podmínkami. Sami se obnovují.

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

Marek-TT (682) - xxx.xxx.20.52 (?), 20.5.2019 8:29

Ja som zopár odnoží už nasmeroval na prázdne miesta v záhone, ktoré chcem zajahodniť. Nadbytočné a neperspektívne odnože budem priebežne odstraňovať.

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

host - xxx.xxx.35.93 (?), 20.5.2019 10:08

Prubezne odstranovani odnozi je zbytecna prace.

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

TomNR (356) - xxx.xxx.177.207 (?), 20.5.2019 10:19

jariel, "bezúdržbové pěstování" mozes k tomu prosim napisat viac? tom

Připojit reakci

Co s odnožemi u jahod

jariel231 (159) - xxx.xxx.146.203 (?), 20.5.2019 11:30

Tady je má inspirace.

Zajímavé je, že na podzim nelikviduje staré listy. Ta podestýlka zamezuje růstu plevele. Na listech nejsou choroby. Plody neplesnivý a nemusí se podkládat. Při zakládání je třeba vytvořit podmínky lesa.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020