Co pořídit na menší zahradu, když nemůžu mít všechno



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
25.5.2014 9:12

... ještě jste zapoměla, paní Lído, na gladioly a růže.

S,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 248.131 (?), 24.5.2014 13:35

Po hrachu můžete dát vše, co se v tu dobu ještě sází - do zeminy přidat kompost - tj. kapusta, zelí, květák, zimní pórek, kedlubny, ředkvičku, špenát, salát...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 24.5.2014 13:28

Vinná réva se zjara stříhá nakrátko, takže jako živý plot maximálně přes léto. Potřebuje svou vlastní pevnou konstrukci, třeba kousek od plotu, obyčejný plot by ji asi neunesl a i ošetřování by bylo obtížné. Konstrukci lze ale zhotovit třeba u vhodně orientované fasády domu, nebo vinnou révu vysadit k pergole. Jak ten pozemek vlastně máte velký?  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.18 (?), 24.5.2014 14:17

Počítám, že na pozemku po odečtení všech zastavěných a zpevněných ploch zbyde něco mezi 400-500m2. Něco si ale ještě "zabere" manžel, a plochy na hraní pro děti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 24.5.2014 14:30

Tak na takovém pozemku mají známí asi 30 ovocných stromu, 10 keřů (rybíz, angrešt) a ještě i záhony ze zeleninou, jahodami, bramborami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 24.5.2014 14:51

Moje zahrádka má 400m2 i s chatkou a mám tam 3 hrušně, 2 ryngle, 2 švestky, nektarinku, broskev, třešeň, 9 jabloní, ořešák, jostu, rybíz, angrešt, maliny, ostružiny, víno, kamčatské borůvky, muchovník, vepředu 2 trvalkové záhony s keři, před chatou tři veliké záhony s keři, travinami a cibulovinami, mezi nimi velkou plochu trávníku, jezírko, a pěstuji vče, co potřebuji od zeleniny přes papriky, rajčata, cibuli, česnek, jahody po brambory...  wink Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.18 (?), 24.5.2014 15:45

Panebože, tak ted si připadám, že tady ze sebe dělám chudáka, ale mně to co z pozemku bude možné použít z zahradničení (počítám max.300m2) prostě přijde pekelně málo... :D

Nemám ráda takové ty uzounké pruhy trávy, "chodníčky" co jsou kolem domů např. v některých nově postavených satelitech, přijde mi že je tam snad ještě míň soukromí než v paneláku, každý si vidí doslova do talíře, a místo k pěstování skoro žádné... my na tom budeme o něco lépe, ale prostě pořád mi pojem "zahrada" vždycky připomene něco jiného o jinačím rozměru... navíc názory okolí, které jsou většinou ve smyslu "a co bys na takovým kousíčku jako chtěla pěstovat", moc nepomůžou...

Takže děkuju vám všem za pomoc :-) a samozřejmě jsou vítány jakékoliv další postřehy :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 24.5.2014 16:15

Ono to jako prázdná plocha vypadá menší, než pak, když něco nasadíte  ;-))  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.41 (?), 24.5.2014 21:24

...mala zahradka, malo roboty a menej placu ked vam to zmrzne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 24.5.2014 22:46

Mně se u zahrádky osvědčilo udělat užitkovou a obytnou část. Mám zahrádku rozměru 10x40m, vepředu je cesta, vzadu chatka. U cesty mám záhon s květinami - pro oko kolemjdoucích. Pak mám užitkové záhony, kde pěstuji to, co využiji v kuchyni, kolem jsou z jedné strany jabloně, z druhé rybízy, angrešt, borůvky - to je cca polovina zahrady. Druhá, zadní polovina s chatou má uprostřed trávník, lemovaný záhony s okrasnými keři (je tak vytvořeno i určité soukromí). Ovocné stromky jsou sázené v přední části tak, aby nestínily záhony, v zadní části aby nebránily výhledu do prostoru. Vzadu za chatkou jsou jen asi 3-4m trávy se stromky, kompostem, malinami a vinnou révou.         Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.5.2014 9:12

... ještě jste zapoměla, paní Lído, na gladioly a růže.

S,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika