Co je Vierbeere?



Stránky: 1,  2   
host - 240.18 (?) 
13.8.2014 22:05, zobrazeno: 14394x

V nabidce Starkla jsem narazila na "Vierbeere", coz ma byt podle popisu "uplne novy druh ovoce", ovsem jednim dechem dodavaji, ze je vyslechtena z meruzalky. Timpadem by asi logicky melo jit proste o novou variantu meruzalky, ktery starkl podava jako "novy druh ovoce".

Co to tedy je?

Mate s tim nekdo zkusenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 13.8.2014 22:17

Píše tam ne nový druh, ale odrůda (rybízu?). Nevím. Ale je potřeba trpělivost při dozrávánísmiley. Jestli to nebude něco na způsob jostyno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.88 (?), 13.8.2014 22:42

Překladač:

Berry ovoce má v dnešních zahradách velký žádoucí, sběr a Naschgärten jsou některé rodinné zábavy, jahody, maliny, ostružiny, angrešt, rybíz všichni víme, ale nyní potřebujeme ještě Vierbeeren®? Odpověď zní: To záleží na okolnostech. Rozhodněte se sami!

Před lety, 15 Markus Kobelt objevil zlatou rybíz na střední pruh dálnice. To byl duben, jam byl dlouhý, to bylo jaro teplo, netrpěliví školkařů otevřel okno auta: o jeden a půl metru vysoké keře s jejich žlutými oblaky bezpočet Einzelblütchen a její jemná vůně se mu najednou přijata: Ribes aureum, zlaté rybíz, v rodina angreštu rostlin kořeny, původně umístěné v západní Americe, zřejmě velmi vytrvalý, sucho tolerantní a odolné vůči posypové soli, mělo by to ale může udělat něco pro soukromou zahradu. Myslel jsem, že hotovo. Kobelt objednat od amer banky osiva a sadby mnoha letech zdokonalování a výběru. V průběhu desetiletí, několik tisíc sazenice byly odečítány a nejlépe vybrány pro kulturu. První čtyři plody se narodili.

Mluvte nejméně čtyři silné argumenty pro Four Berry:
- Kvete v dubnu v jasně žluté. Počet jednotlivých květin vyvinout v průběhu několika týdnů v žluté mraky.
- Tyto mraky vonět a pryskyřičné, nejintenzivnější v poledne, když je slunečno a sucho.
- V polovině léta, od poloviny července do poloviny srpna, zářící, mramorové velké černé bobule vyvíjet postupně v průběhu několika týdnů. Jsou ovocné a šťavnaté, mají vynikající chuť a jsou syrové, ale také k výrobě šťávy nebo džemu vhodné. - Čtyři berry má své genetické kořeny v babí léto. Proto není divu, že bobule Bush proměnil v zářící oranžové a červené ohňostroj na konci září a obohacuje zahradu na podzim s působivou barvou.

Chován čtyři bobule sice jednoduchého prérie rostlin zlaté rybízu do značné míry bez povšimnutí jako root-lemovaný matka dálnice speeders, tak dnes v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti zahrada: květinové, vůně, ovoce a podzimní barvy v křoví!

Nyní, tři různé druhy čtyři bobule z chovu a kultury Lubera jsou k dispozici: "Black Pearl" ® produkuje nejlepší ovoce, "Black Gem" ® poskytuje nejvyšší výnos s výraznými pravidelnými hrozny a "Black Sapphire" ® kvete a nese plody nejpozději. Pokud se pověsti mají být věřil, pak Kobelt pracovat znovu intenzivně na nové čtyř-Berry -, která bude vyplacena nejvýše černé, ale oranžové bobule. To bude zajímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 23:00

Podle mě je to normální šlechtěná zlatá meruzalka. Tu jsme pěstovali už před 20 lety. Možná navíc v oranžové barvě (a k čemu to?). Byla z nich dobrá marmeláda (horší malinová) a dobrý kynutý táč (horší borůvkový). Čerstvé moc dobré nebyly. Ale nevím, možná je to něco nového, ale dost bych se divil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.17 (?), 14.8.2014 7:45

Mate pravdu, prehledla jsem, ze se tam nepise o druhu, ale o odrude.

Nicmene celkove to asi ma vyznit proste tak, ze jde o neco uplne noveho co tu jeste nebylo, tak jsem byla zvedava :-) 

Od starkla jsem zatim nikdy neobjednavala, a nejspis ani tentokrat nezacnu :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.8.2014 7:58

No jiní prodejci to prodávají jako Meruzalku velkoplodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
antonovka - (8) - 224.1 (?), 21.12.2014 15:54

Je to maruzalka plodova. Na internete je o nej vela odkazov. Doteraz boli najznamejsie odrody: Black Giant Missouri a Missourines Casis Grande. Nic nove pod slnkom. Aj obycajna meruzalka je jedla aj pekne voni ked kvitne. Na surove plody treba mat hubu. Vyrobky su v pohode. a.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.206 (?), 13.3.2015 12:32

Já množím Vierbeere už asi 6 let a prodávám sazenice po 30 kčs kus.

Plody jsou dost velké, ale zdá se mě že to je poloviční angrešt, podle

chuti a vůně. Dvořáček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.3.2015 12:36

Nevím, co množíte, ale plodová meruzalka se angreštu v ničem nepodobá. Hodně vzdáleně snad černému rybízu. Zasyrova dobrá není (angrešt přitom miluju), v zavařenině a na koláčích jsou cítit tóny malin a borůvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.167 (?), 29.10.2017 19:01

Fourberry- kúpil som ho pred rokmi v Baldur-Gartene, má krásne žlté kvety, výbornú chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika