Čím strádá borůvka?



host - 131.34 (?)
20.7.2018 7:32
Diky za tip. Mrknu na to. A kdo muze to okousani mit na svedomi?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 182.227 (?), 19.7.2018 7:19

Jo, to okousání bývá málo znatelné a můŽe se přehlédnout. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.34 (?), 20.7.2018 7:32
Diky za tip. Mrknu na to. A kdo muze to okousani mit na svedomi?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.82 (?), 23.7.2018 15:52

... nějak (letmo co jsem si přečetl) nevím jestli jsi kupoval vše od stejné odrůdy, ono se doporučuje jich mít více.

Já se s něčím podobným čas od času setkávám, také kdyby už na keřících byly plody tak potom ty plody jsou tam v těch místech mrňavé a jakoby zaschlé že ani ptáci nejeví zájem, ovšem najde se v rámci téhož keře větvička která je normální: jak co se týče listí tak i plodů.

Obvykle to u mne končí tím, že "napadené" části keře vyřežu a ony často zůstanou od spodu jen ty nové mladé výhony nebo dole mladý výhon ze starší větve kterou ale jinak vyřežu: já si to vysvětluji nikoli nějakým žroutem broukem atp. ale jinou také zubatou potvůrkou... a to je mráz!

Jednodtlivé odrůdy jsou na mráz různě citlivé a navíc v rámci té jedné může být na zahrádce různě jen někde mrazový pás a je takto podobně vystaráno.

On mráz ty větvičky nezlikviduje zcela ale nějak "přiškrtí" takže ano, jeví se to potom jako nedostatek vody na listech ale potom i na plodech.

A ta závlaha je také důležitá. Moc a moc. Viz třeba letošní léto a k tomu pálivé slunce, tak borůvky dle mne vyžadují i přistínění! Já proto asi před 5 lety před ně a mezi ně (ano musím řešit pH) vysadil několik stromků protože jinak se borůvky místy přímo připékaly! 

S borůvkami se potýkám asi 40 roků :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika