Chuť kamčatské borůvky



Stránky: 1,  2   
host - 128.46 (?) 
5.3.2018 8:34, zobrazeno: 10424x

Jak prosím chutná kamčatská borůvka?  Je pro děti chutnější kamčatskéá nebo kanadská?   Díky za vaše názory.   Jája

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 107.19 (?), 5.3.2018 8:48

Mně chutnají obě. Kanadské je výborné a kamčatky (mám ruské velkoplodé, sladké odrůdy) taky. Kamčatky zrají o dost dřív než kanadské, takže já bych doporučila obě. Nejdřív si pochutnáte na kamčatkách a později na kanadských.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 5.3.2018 13:45

Chuť je poměrně odlišná. Zimolez má kyselejší základ (některé odrůdy s nahořklými podtóny, ale většinou to na chuti neubírá, spíše naopak), kanadky jsou spíše sladké, jemnější, s decentní kyselinkou.

Nutno ochutnat osobně, každý má jiné preference. Dětem to chutná oboje, bez obav.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.3.2018 14:17

Borůvky jsou samozřejmě chutnější. Ale předností zimolezů není výjimečná chuť nýbrž ranost dozrávání. A taky nevyžadují speciální substrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 5.3.2018 15:37

Tak samozřejmé to není. To je jako tvrdit, že broskve jsou chutnější než meruňky. Pro někoho ano, pro jiného ne. 

Taky záleží zda se hodnotí jen chuť čerstvého ovoce nebo se bere v potaz i produkt po nějakém zpracování. Tam bych si dovolil tvrdit, že má zimolez trochu navrch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 5.3.2018 15:47

Len neviem, či Zimolez rodí až tak veľa, že by zostalo niečo aj na spracovanie, je zrelý síce vzácne skoro, ale väčšinou nám ho stihnú obrať drozdi a my sa len namaškrtíme zopár plodmi. Poznáte niekto bohato rodiacu odrodu Zimolezu? Mám v sade nejaké 2 staršie, asi 10 ročné odrody a rodia poslabšie. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 5.3.2018 17:01

Z kanadky není problém sklidit 5-10kg plodů, u zimolezu je to obvykle méně, ale při správné péči lze taky počítat s pár kily z jedné rostliny. Pokud tomu tak není a na keři dozraje jen hrstka bobulek, tak obvyklými příčinami jsou: sucho, nedostatečné opylení, ptáci, nevhodné odrůdy.

Obvykle sem nedávám odkazy na svůj web, ale udělám výjimku, protože se mi to nechce všechno opisovat: stručné shrnutí loňské sklizně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.34 (?), 5.3.2018 21:48

Parádní web yes Už vícekrát jsem na něj při hledání různých zahradnických informací narazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 228.152 (?), 6.3.2018 4:21

Dobrý Web, rada som si v ňom počítala.smiley Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 20.4.2018 7:14

ahojte,

moje zemolezcata :D

5 roznych odrod, tento rok bude 3 uroda.

chutove rozdiely medzi odrodami su, ale nie velmi vyrazne. vacsi vplyv ma dobre vyzretie ale u mna je potrebne ich chranit sietou, inak hned po zmodrani posluzia ako krmivo pre vtactvo. 

chutovo, uprimne, nic moc, ale ako prve ovocie si miesto na zahradke obhaji.

Tom


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika