choroba muchovníku



host - 136.70 (?)
16.7.2008 20:04

Tak prince William už je K.o. nerozchodil to. Na druhých dvou muchovnících olšolistých se ukázaly stejné příznaky (hnědnutí listů od okraje) Postříkal jsem proti houbám(Kuprikol).Ten menší keřík se začal zlepčovat -podráží odspodu. U většího zasychání pokračovalo, tak jsem to nevydržel a vyryl jsem ho -kořenový bal byl po 2. měsících takový jak jsem jej vysadil-žádný nový kořínek- prostě obrys květináče.Rozmělnil jsem kořenový bal a zasadil do substrátu ve velkém květináči a pořídně prolil vodou.A budu čekat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 94.85 (?), 23.6.2008 21:09, zobrazeno: 7724x

Na jaře jsme si přivezli 4 keříky muchovníku, 2 odrůdy po dvou kusech. Amelanchier Prince William a Amelanchier alnifolia Cusickii 
Všechny keříky krásně kvetly a nasadily spoustu plodů. U obou keříků Cusickii začaly plody zasychat, všechny jsou s černou tečkou, jakoby napíchnuté a listy mají taky černé fleky. Druhé dva keříky Wiliam jsou v pořádku a mají krásné plody. Je to choroba nebo škůdce? Jde to vyléčit? Díky za odpověď 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.70 (?), 26.6.2008 16:09

Mám podobný problém. Mám muchovník olšolistý 2 odrůdy letos zasazené, ty rostou vpořádku.Ale ještě jsem si loni napodzim pořídil 2ks Prince Williama.-v nevytápěném skleníku mi obě rostlinky veklé cca 10cm vykvetli. Na radu známého jsem květy vyštípl, aby se nevysilovali-- do týdne oběma začali od krajů schnout listy až opadali úplně.Jeden to nepřežil. Druhou rostlinku jsem zasadil ven vedle již zmíněných M.olšolistých, udělal krásný výhon 25cm a najednou stejné příznaky- od spodních listů okraje směrem ke středu schnou.Ihned jsem přesadil do velkého květináče, ale i tak je už jasné, že při nejlepším příjde o všechny listy pokud teda neuschne úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.70 (?), 16.7.2008 20:04

Tak prince William už je K.o. nerozchodil to. Na druhých dvou muchovnících olšolistých se ukázaly stejné příznaky (hnědnutí listů od okraje) Postříkal jsem proti houbám(Kuprikol).Ten menší keřík se začal zlepčovat -podráží odspodu. U většího zasychání pokračovalo, tak jsem to nevydržel a vyryl jsem ho -kořenový bal byl po 2. měsících takový jak jsem jej vysadil-žádný nový kořínek- prostě obrys květináče.Rozmělnil jsem kořenový bal a zasadil do substrátu ve velkém květináči a pořídně prolil vodou.A budu čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika