Chci se napást na zahradě



host - 202.96 (?)
17.11.2009 21:05

No hrušeň zrovna nemusím, ale díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 180.2 (?), 17.11.2009 13:32

Dobrý den. Pravděpodobně se jedná o pobočku firmy Sempra Praha, ta svoje stránky má a tuším, že tam mívá i nabídku z Velkých Losin. Je to ale výzkumný ústav, nikoli zahradnictví, i když prodej mají. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.96 (?), 17.11.2009 18:18

Děkuji.

Něco jsem vybral, rád bych koupil vše najednouna jednom místě, ale to se asi nepodaří.

Jablka-Rubín, Topaz

Třešeň-Burlat (podnož Colt)

Švestka-Chrudimská

Maliny-Ada, Madea

Rybíz-bílí-Jantar, červený-Losan, černý (potřeboval bych poradit nějakou sladkou odrůdu)

Angrešt-Invicta, Prima,Karát, Remarka

Ostružina??

Vše jsem vybral tady na webu, tak doufám, že nešlápnu vedle.

Nějaké jabloně a meruňku už tam mám.

Už se těším, až se také "napasu na zahradě"

Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 17.11.2009 19:05

Doporučuji pořídit si ještě hrušeň, třeba dicolor. Aromatická zimní odrůda.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.96 (?), 17.11.2009 21:05

No hrušeň zrovna nemusím, ale díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.178 (?), 25.11.2009 18:02

třešeň potřebuje opylovače, nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 26.11.2009 20:20

Třešně jsou cizoprašné, ale dají se opylovat do vzdálenosti 100 metrů, takže stačí se zeptat sousedů jakou mají odrůdu a pořídit si jinou a tak se úroda zvýší nejen vám, ale i sousedům.  Gerlinda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.11.2009 20:40

Třešně opyluje hmyz, u nás převážně včely, opylovač může být i dál než 100 metrů, ony dolétnou. Rozšiřuje se i nabídka samosprašných odrůd Stela, Halka, Lapins)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 31.12.2009 13:57

ted se pasu jen na mišpulích, ale je to takové nic plné pecek. jinak tahám jabka a hrušky ze sklepa a občas se něco koupí.Z léta je mnoho kompotů a džemů, každý má cedulku s datumem, necháváme je nejdéle dva roky, většinou se do té doby sní neb rozdají, jinak se vyhodí.Nejrychleji zmizel syrup z rakytníku, každý by ho chtěl hektolitr, prodávají ho levně v Kruhu semily, my děláme svůj.Ted přisazuji rakytníky, které se už dají jíst ze stromu, a jsou sladké, zas další pasení bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 31.12.2009 16:23

Zdravím všechny, také mám malou zahradu a pěstuji různé ovoce které mlsáme od jara do zimy, nemám moc místa, tak mám od každého stromu tak tři odrůdy které dozrávají po sobě, mám borůvky, jahody(měsíční jsou také vekloplodé, foto)meruňky, broskve,jablka, nektarinky,jostu, rybíz,angrešt, maliny,ostružiny, slívy,révu a letos na jaře jsem koupila kumoi a hned rodilo a bylo výborné, sna.žímse kupovat druhy které rodí postupně a maliny, jahody(stáleplodící)Také mezi tím máme k zobání různou zeleninu-ředkvičky, hrášek,rajský, papriky ap... Když přijedou děti, tak první obejdou zahrádku a ochutnají, co zrovna dozrálo, také přemýšlím, co příští rok ještě dalšího vysadím, E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 6.1.2010 15:07
no ja opravdu pripojim ke klasicke zahrade.,... trosku popisu babicccinou zahradku jizni strany na sever... nejprvne byly ve predu krasne kvetiny... letnicky, trvalky a cibulnate,,,napriklad. pivonky, lupina, tulipany, lilie, proskurniky a mesicek.a jine... pak nastupovala zeleninova cast se zeleninou co ma rychlovku.. myslim tim salaty, rekvicky, okurky apod, za tim byla cast pro dele trvajici zeleninu jako je zeli kvetaky a podobne.., a za tim se rysoval obrovsky ovocny sad... skoro vse vysokokmeny a libove chute,,ted jsem moc nenatrefila na plod ktery by se vyrovnal chuti a vuni tem starym..a bylo to v dlouhych 5ti radach a mezi řadama byla plocha s travou na seno.,,,,ze predu zacinali nejdrive konzumentni ovoce a smerem do zadu bylo nejpozdejsi... a ulozeno to bylo strom, kerik, strom, kerik dr.ovoce,,, a na stodole se plazilo hroznove vino a za sadem bylo policko na krmivo pro ptaky napriklad kukurice, slunecnice a ruzne... no nadhera... doufam ze jste si to dokazali take predstavit... ale zahrada neni moje,,, tak ted tam neni zaden strom, zadna zelenina ani kvetiny.. co tam je ted... je bazen, thuje, vysoke traviny a kere bez jedlych plodin... ale jak se rika kazdymu se asi libi neco... ale slychavam spoustu tech mladych... ze sady delaji jen bordel a kdo ma porad sbirat opadane ovoce.. ze to daji radeji pryc a ze si to koupi v obchode a bez prace..ze zahrada slouzi k odpocinku a ne k praci... ja jsem zase nazoru, ze zahrada vam nekdy pomuze vic nez utracet penize za hodiny v posilovne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika