Červíci



host - 183.251 (?) 
6.6.2009 7:03, zobrazeno: 8670x
mám problém s malými červíky kteří mi požírají dozrávající jahody jen ty co leží na zemi.Myslím si že jsou v půdě pokud se jahoda nedotkne hlíny není napadená.Loni jsem je našla i ve skleníku na spadlých rajčatech.Pokud někdo ví co s tím prosím poraďte.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.188 (?), 23.6.2013 20:52

zdravím, já mám ten samý problém, já je taky dneska našla, jednu jahodu jsem měla naprosto obalenou. ráda bych zjistila, co je to zač a jak se toho zbavit. malá si chodí sama trhat jahody, tak bych nerada, aby se cpala něčím takovým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.173 (?), 10.6.2018 18:15

Mám ten samý problém. Témeř třetinu jahod, ať zralých nebo nezralých, mám napadenou červíky - takové nitky. Poraďte prosím co s tím.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.220 (?), 28.10.2018 21:10


Také mám ten problém - abych ochránila plody, zřídila jsem zvýšené záhony, ale jahody tam byly těmito červíky napadené také. Teď na konci října jsem jich na záhonu objevila celé klubko pod truhlíkem položeným v záhonu (měla jsem tam dočasně položené i sazenice pro další záhon, takže jsem si jimi zamořila zřejmě i nové sazenice a další záhony). Dotazů na identifikaci a možnost likvidace tohoto škůdce jsem objevila už celou řadu na různých dotazovacích webech (i několik let starých), ale nikde ani jedna odpověď. To opravdu není v téhle zemi ani jeden odborník, který je zná a ví jak na ně??? Nemohli by se někde poptat alespoň ti, kdo tyto stránky datazů a odpovědí spravují??? Moc bychom jim byli vděční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 165.52 (?), 28.10.2018 21:47

5 minut práce s Googlem... co třeba toto (viz. obrázek)?

Navíc mnohonožky jsou velmi užitečné, rozkládají organický materiál v půdě. Vhodný chemický prostředek asi nebude, ani mi to nepřijde jako dobrý nápad.

Ochrana tedy takto:

- hnojení zásadně ROZLOŽENÝMI organickými hnojivy

- nástraha rozříznutých brambor či mrkve kolem výsadby, po nalezení mnohonožek jejich odnesení jinam

- podložit jahody tak, aby neležely na zemi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika