Červíci



host - 11.188 (?)
23.6.2013 20:52

zdravím, já mám ten samý problém, já je taky dneska našla, jednu jahodu jsem měla naprosto obalenou. ráda bych zjistila, co je to zač a jak se toho zbavit. malá si chodí sama trhat jahody, tak bych nerada, aby se cpala něčím takovým.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 183.251 (?), 6.6.2009 7:03, zobrazeno: 8704x
mám problém s malými červíky kteří mi požírají dozrávající jahody jen ty co leží na zemi.Myslím si že jsou v půdě pokud se jahoda nedotkne hlíny není napadená.Loni jsem je našla i ve skleníku na spadlých rajčatech.Pokud někdo ví co s tím prosím poraďte.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.188 (?), 23.6.2013 20:52

zdravím, já mám ten samý problém, já je taky dneska našla, jednu jahodu jsem měla naprosto obalenou. ráda bych zjistila, co je to zač a jak se toho zbavit. malá si chodí sama trhat jahody, tak bych nerada, aby se cpala něčím takovým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.173 (?), 10.6.2018 18:15

Mám ten samý problém. Témeř třetinu jahod, ať zralých nebo nezralých, mám napadenou červíky - takové nitky. Poraďte prosím co s tím.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.220 (?), 28.10.2018 21:10


Také mám ten problém - abych ochránila plody, zřídila jsem zvýšené záhony, ale jahody tam byly těmito červíky napadené také. Teď na konci října jsem jich na záhonu objevila celé klubko pod truhlíkem položeným v záhonu (měla jsem tam dočasně položené i sazenice pro další záhon, takže jsem si jimi zamořila zřejmě i nové sazenice a další záhony). Dotazů na identifikaci a možnost likvidace tohoto škůdce jsem objevila už celou řadu na různých dotazovacích webech (i několik let starých), ale nikde ani jedna odpověď. To opravdu není v téhle zemi ani jeden odborník, který je zná a ví jak na ně??? Nemohli by se někde poptat alespoň ti, kdo tyto stránky datazů a odpovědí spravují??? Moc bychom jim byli vděční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 165.52 (?), 28.10.2018 21:47

5 minut práce s Googlem... co třeba toto (viz. obrázek)?

Navíc mnohonožky jsou velmi užitečné, rozkládají organický materiál v půdě. Vhodný chemický prostředek asi nebude, ani mi to nepřijde jako dobrý nápad.

Ochrana tedy takto:

- hnojení zásadně ROZLOŽENÝMI organickými hnojivy

- nástraha rozříznutých brambor či mrkve kolem výsadby, po nalezení mnohonožek jejich odnesení jinam

- podložit jahody tak, aby neležely na zemi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika