Captivator - dle fotky poradíte?



Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 10.70 (?) 
3.5.2017 15:51, zobrazeno: 3306x

Prosím o radu. Angrešt Captivator má letos poprvé problém. Na listech se objevily tmavo fialové skvrny. Přikládám 2 fotky, jedna je vrchní strana listu a druhá je z rubové strany. Mám Captivatorů několik a mají to všechny. Nikdy v životě jsem to neviděla. Co to je? Je to zlé? Nezahynou? Co mohu pro ně udělat?

Vrchní strana listu
Vrchní strana listu
Spodní strana listu
Spodní strana listu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 61.105 (?), 3.5.2017 19:09

Můj Captivator to má také, pravděpodobně to je mšice rybízová, která napadá rašící červený rybíz. Myslím, že teď už s tím nic neuděláme. Má se to stříkat hned při rašení, když se líhnou larvy mšic a napadají pupeny. Je zajímavé, že jiné angrešty jsou čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 56.105 (?), 3.5.2017 19:59

Pane Zdenku, hned vedle mám angrešty Invicty, ty jsou všechny úplně v pořádku, červené rybízy jsou v pořádku také. Mají to jen Captivatory. List pro fotku jsem trhala po dešti, zkoumala jsem ho, mšice tam nebyly. To mě zmátlo, ale je možné, že právě ten déšť je spláchl, proto tam nebyly. Mšice jsou potvory. Když jsem je měla ve foliáku na paprikách, bláhově jsem se domnívala, že proudem vody se jich zbavím. Ale ne, za dvě hodiny po smytí byly zpátky. Až postřik na mšice pomohl. Doufám, že pomůže i v tomto případě. Captivatory mám už pět let, jak keře, tak i stromky. Jsou báječné, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 3.5.2017 21:57

Může to být mrazem/sluncem. Já mám něco podobného v malém na neznámém žlutém angreštu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.253 (?), 3.5.2017 22:59

(Purple Shamrock): Najpravdepodobnejšie je, že je to následok pôsobenia vošiek. V čase prejavu tam už vošky nemusia byť. Prikladám pár fotiek, na všetkých sú sekundárne prejavy po napadnutí listov ríbezle voškami. Inak na tej Vašej fotke pri veľkom zväčšení vidno niečo čo pripomína vošky, ale môže to byť len optický klam (posledná fotka). Rozhodne by bolo vhodné dôkladne prezrieť všetky egreše aj ríbezle ktoré máte (hlavne najmladšie listy na vrcholcoch konárikov, aj tie ktoré nejavia žiadne zmeny, kontrolovať spodnú stranu listov). Ak vošky nenájdete, postrekovať netreba. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika