Borůvky - okyselení vody



host - 172.22 (?) 
4.6.2019 8:38, zobrazeno: 3015x

Dobrý den, začala jsem pěstovat borůvy na balkoně a zalévám je odstátou vodou z vodovodu. Poslední dobou jim začínají světlat listy, dle všeho kvůli zvýšenému pH. Jak mám okyselit vodu, aby se jim začalo dařit? Případně jak odvrátit stav úhynu? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 4.6.2019 8:44

Nijak. I dkyž vodu okyselíte, ty alkálie z ní nikdo nevyndá a ty jsou problém. Musela byste zalévat destilkou, pěstovat v rašelině bez jakýchkoliv stop vápna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.22 (?), 4.6.2019 9:19
Takže dle Vás je borůvka na odpis? Pěstuji ji v substrátu přímo určeném na borůvky od Agra, hnojivo mám také přímo na borůvky. Nechtěla bych o ni přijít..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 4.6.2019 9:34

Pestuji boruvky na dvou mistech, na jednom mam k dispozici jen vodu z vodovodu a nemaji zadny problem (ale muze mozna zalezet, jakou vodu mate Vy). Substrat se okyseluje se pomoci kyselych hnojiv, popr. se prodava okyselovac do zalivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.6.2019 18:34

Já zalévám vodou s pár kapkami kyseliny dusičné. Vodu okyselí a je to zároveň hnojivo. Konev radši plastovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.53 (?), 6.6.2019 20:58

Já v případě delšího sucha, kdy je sudu málo vody doplním sud vodou z vodovodu a okyselím ji kys. fosforečnou. Po několika dnech po odstátí ji bez problému používám. Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika