borůvky kanadské



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?) 
17.11.2013 9:49

Hnojivo pro azalky a rododendrony nemusí splňovat limity obsahu rizikových prvků (kadmium a další těžké kovy).

Čerstvé slepičáky i po vykvašení obsahují (ve srovnání s guanem)  vysoký obsah nestrávené celulózy a nějaké ty bílkoviny. Sodíku v guanu asi nebude tak moc, ale podstatné jsou těžké kovy.

Radši dorovnám pH u statkových hnojiv směsí síranů amonného a draselného než abych kupoval drahé speciální hnojivo na borůvky (nebo dokonce netestované hnojivo na rododendrony).

Večer dám seznam odrůd, co pěstuji. Zkuste se i Vy pochlubit odrůdami (v závorce věk sazenic vítán). Letos jsem dokupoval Duke (3).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 17.11.2013 9:58

Ono v tom hnojivu pro azalky budou stejné sírany, jako používáte na borůvky. Nebo myslíte, že výrobce kupuje několik druhů a mění to? Podle mně je to stejná směs, akorát na konci linky padá do různě namalovaných krabiček. Stejně jako v Kolíně dělají auta a na čumák jen lepí jiný znak, nebo v číně vrtačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 17.11.2013 10:09

Mne (nektere) speciální hnojivo na borůvky neprijde drahe, naopak o dost levnejsi nez smes kupovane raseliny a kupovaneho granulovaneho hnoje. Navic pouzivam i siran amonny, mocovinu a siran draselny, takze prumerna cena hnojiva (na rostlinu) se tim snizuje. Hlavne pouzivani speciálního hnojiva na borůvky setri cas, mam spoustu jine prace, nejen na zahrade. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 230.22 (?), 17.11.2013 10:39

Chcelo by to prerátať na kalkulačke. Pri väčšom množstve pestovaných rastlín sú lacnejšie veľké balenia substrátov a hnojív. Na druhej strane, granule sú koncentrované organické alebo organominerálne hnojivo, ich ročná spotreba je minimálna. Výhodou je pomerne rýchly účinok, rýchlejší ako u klasicky používanej rohoviny. Humusovo- minerálny komplex v tesnej blízkosti vlasových korienkov a dostatok závlahy je základom úrodnosti. "Hydropónia" v podobe rašeliny zmiešanej so síranmi ho nenahradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 17.11.2013 12:00

J.R.: Dělám to prakticky stejně, i důvody jsou podobné. Pro mé dva keříky a pro mně optimální postup. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 17.11.2013 10:43

Asi ano, těm šaržím co nevyjdou "těžké kovy" na výstupu dají krabičku s potiskem "Azalky". Pokud použijí tuzemské slepičáky do směsi se sírany, nic netestují a balíčkují podle poptávky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 17.11.2013 11:01

Biomin na borůvky 1kg stoji na eshopu 58.40, pri rocni davce 50-200g na rostlinu (dle stari rostliny a uvazeni) to vyjde rocne 3 - 12 Kc. Rychla, pohodlna prace. Uvazuji, ze na jare koupim pytel 25 kg (nic mezi 1kg a 25 kg neni, alespon, tam kde kupuji), potom vychazi 1 kg na 48 Kc. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 17.11.2013 11:25

Pane J.R. Protože mám celé spektrum rostrlin od vápnomilných až po vápnostřežné nebo acidofilní, kupuji jednosložková hnojiva po pytlích od 15 do 50 kg a dolomit volně ložený v metrácích. Nemohl bych mít spoustu krabiček po pár desetikorunách. Čas který bych ušetřil absencí míchání bych věnoval hledání nejvhodnějšího speciálního hnojiva. Takhle mám pytel rohů a kopyt z jatek á20Kč/kg, slepičáky z drůbeží farmy za 1000Kč//tunu, hovězí hnůj fermentovaný za 2000Kč/tunu, pytle se sírany, močovinou, trojitým superfosfátem, cereritem a malé balení hořké soli apod.

Pak mám ještě sešit a PC, kam si musím všechno psát, abych na něco nezapomněl nebo nedal naopak dvakrát.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 17.11.2013 11:49

Pane Stando V, muj nazor na vec nebyl urcen Vam, nebot o Vas nic nevim a nejste zde na foru prilis dlouho, spis velmi kratce. Muj prispevek smeroval k panu Paľovi a panu PP.. To Vy zde radite beznym malym pestitelum, aby k 1 rostline kazdorocne prisypali 20 litru kupovane raseliny a 1 kg kupovaneho granulovaneho hnoje + dalsi ingredience. A pytel Biominu 25 kg neni zadna krabicka, dolomit mam take lozeny, ne v metracich, ale v pytlich 40 kg. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 17.11.2013 12:41

S "20 l rašeliny ++" jsem reagoval na konkrétní rozměry jámy a uváděl, že se substrát nevyměňuje, ale pouze doplňuje ubývající objem.  V 250 litrové jámně se uživí 4-6 pětiletých sazenic. Pokud by měl pán (nebudu to hledat) jen jednu jámu pak samozřejmě je jednodušší doplňovat jen úbytek rašeliny a dát 1/2 kg spec. hnojiva pro borůvky, kde bude mít tři formy dusíku i potřebný poměr P a K (s přebytkem S pro regulaci pH. A protože nemusí chtít kupovat kyselou rašelinu v 250 l balících, může i koupit substrát pro rododendrony a azalky (které jsou od 20 l balení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika