borůvky kanadské



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?)
17.11.2013 9:58

Ono v tom hnojivu pro azalky budou stejné sírany, jako používáte na borůvky. Nebo myslíte, že výrobce kupuje několik druhů a mění to? Podle mně je to stejná směs, akorát na konci linky padá do různě namalovaných krabiček. Stejně jako v Kolíně dělají auta a na čumák jen lepí jiný znak, nebo v číně vrtačky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 17.11.2013 9:49

Hnojivo pro azalky a rododendrony nemusí splňovat limity obsahu rizikových prvků (kadmium a další těžké kovy).

Čerstvé slepičáky i po vykvašení obsahují (ve srovnání s guanem)  vysoký obsah nestrávené celulózy a nějaké ty bílkoviny. Sodíku v guanu asi nebude tak moc, ale podstatné jsou těžké kovy.

Radši dorovnám pH u statkových hnojiv směsí síranů amonného a draselného než abych kupoval drahé speciální hnojivo na borůvky (nebo dokonce netestované hnojivo na rododendrony).

Večer dám seznam odrůd, co pěstuji. Zkuste se i Vy pochlubit odrůdami (v závorce věk sazenic vítán). Letos jsem dokupoval Duke (3).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 17.11.2013 9:58

Ono v tom hnojivu pro azalky budou stejné sírany, jako používáte na borůvky. Nebo myslíte, že výrobce kupuje několik druhů a mění to? Podle mně je to stejná směs, akorát na konci linky padá do různě namalovaných krabiček. Stejně jako v Kolíně dělají auta a na čumák jen lepí jiný znak, nebo v číně vrtačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 17.11.2013 10:09

Mne (nektere) speciální hnojivo na borůvky neprijde drahe, naopak o dost levnejsi nez smes kupovane raseliny a kupovaneho granulovaneho hnoje. Navic pouzivam i siran amonny, mocovinu a siran draselny, takze prumerna cena hnojiva (na rostlinu) se tim snizuje. Hlavne pouzivani speciálního hnojiva na borůvky setri cas, mam spoustu jine prace, nejen na zahrade. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 230.22 (?), 17.11.2013 10:39

Chcelo by to prerátať na kalkulačke. Pri väčšom množstve pestovaných rastlín sú lacnejšie veľké balenia substrátov a hnojív. Na druhej strane, granule sú koncentrované organické alebo organominerálne hnojivo, ich ročná spotreba je minimálna. Výhodou je pomerne rýchly účinok, rýchlejší ako u klasicky používanej rohoviny. Humusovo- minerálny komplex v tesnej blízkosti vlasových korienkov a dostatok závlahy je základom úrodnosti. "Hydropónia" v podobe rašeliny zmiešanej so síranmi ho nenahradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 17.11.2013 12:00

J.R.: Dělám to prakticky stejně, i důvody jsou podobné. Pro mé dva keříky a pro mně optimální postup. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 17.11.2013 10:43

Asi ano, těm šaržím co nevyjdou "těžké kovy" na výstupu dají krabičku s potiskem "Azalky". Pokud použijí tuzemské slepičáky do směsi se sírany, nic netestují a balíčkují podle poptávky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 17.11.2013 11:01

Biomin na borůvky 1kg stoji na eshopu 58.40, pri rocni davce 50-200g na rostlinu (dle stari rostliny a uvazeni) to vyjde rocne 3 - 12 Kc. Rychla, pohodlna prace. Uvazuji, ze na jare koupim pytel 25 kg (nic mezi 1kg a 25 kg neni, alespon, tam kde kupuji), potom vychazi 1 kg na 48 Kc. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 17.11.2013 11:25

Pane J.R. Protože mám celé spektrum rostrlin od vápnomilných až po vápnostřežné nebo acidofilní, kupuji jednosložková hnojiva po pytlích od 15 do 50 kg a dolomit volně ložený v metrácích. Nemohl bych mít spoustu krabiček po pár desetikorunách. Čas který bych ušetřil absencí míchání bych věnoval hledání nejvhodnějšího speciálního hnojiva. Takhle mám pytel rohů a kopyt z jatek á20Kč/kg, slepičáky z drůbeží farmy za 1000Kč//tunu, hovězí hnůj fermentovaný za 2000Kč/tunu, pytle se sírany, močovinou, trojitým superfosfátem, cereritem a malé balení hořké soli apod.

Pak mám ještě sešit a PC, kam si musím všechno psát, abych na něco nezapomněl nebo nedal naopak dvakrát.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 17.11.2013 11:49

Pane Stando V, muj nazor na vec nebyl urcen Vam, nebot o Vas nic nevim a nejste zde na foru prilis dlouho, spis velmi kratce. Muj prispevek smeroval k panu Paľovi a panu PP.. To Vy zde radite beznym malym pestitelum, aby k 1 rostline kazdorocne prisypali 20 litru kupovane raseliny a 1 kg kupovaneho granulovaneho hnoje + dalsi ingredience. A pytel Biominu 25 kg neni zadna krabicka, dolomit mam take lozeny, ne v metracich, ale v pytlich 40 kg. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 17.11.2013 12:41

S "20 l rašeliny ++" jsem reagoval na konkrétní rozměry jámy a uváděl, že se substrát nevyměňuje, ale pouze doplňuje ubývající objem.  V 250 litrové jámně se uživí 4-6 pětiletých sazenic. Pokud by měl pán (nebudu to hledat) jen jednu jámu pak samozřejmě je jednodušší doplňovat jen úbytek rašeliny a dát 1/2 kg spec. hnojiva pro borůvky, kde bude mít tři formy dusíku i potřebný poměr P a K (s přebytkem S pro regulaci pH. A protože nemusí chtít kupovat kyselou rašelinu v 250 l balících, může i koupit substrát pro rododendrony a azalky (které jsou od 20 l balení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika