borůvky kanadské



host - 166.103 (?)
16.5.2010 17:42

pokial raselina nemala upravene pH vapencom na vyssie, tak by to nemal byt problem. Preco si myslete ze im to neprospieva? maju nejake priznaky? Pokial vam uschynaju vetvecky a listy pripadne cernaju, to by mohlo byt prehnojenim - POZOR na prehnujenie dusikom, spali to korene aj listy. V kvetinaci je to citlivejsie ako vo volnej pode. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
            
host - 242.226 (?), 8.4.2010 14:17

Pěstování borůvky se mi celkem daří, ale ráda bych se dozvěděla jak si ji s úspěchem namnožit. Byla bych ráda kdyby mi někdo poradil, jak správně postupovat.  Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.62 (?), 15.5.2010 12:11

Tak jsem letos použila při přesazování borůvek v nádobách tu světlou baltskou vrchovištní rašelinu a zdá se mi, že jim to nedělá dobře. Máte s ní nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.103 (?), 16.5.2010 17:42

pokial raselina nemala upravene pH vapencom na vyssie, tak by to nemal byt problem. Preco si myslete ze im to neprospieva? maju nejake priznaky? Pokial vam uschynaju vetvecky a listy pripadne cernaju, to by mohlo byt prehnojenim - POZOR na prehnujenie dusikom, spali to korene aj listy. V kvetinaci je to citlivejsie ako vo volnej pode. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marťulka - (2) - 246.18 (?), 17.5.2010 14:55

Dobrý den, loni jsem si koupila borůvku Northland a Emblue.Na podzim jsem ji přesadila do rašeliny, letos byla obsypaná květy, ale bohužel minulý týden vytrvale pršelo a foukal silný vítr, a tak mi opadala větší část květů.Borůvka mi letos moc nevyrostla, ale má několik malých výhonků.Mám je na jaře uřezat nebo nechat?Dále mám problém s mravenci, konce větviček jsou jimi olezlé a nevím co s tím, poraďte mi prosím, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.52 (?), 4.6.2010 17:39

Ked zakvitli a opadali iba kvietky, nic sa este nedeje. To co ostalo na stopkach bude teraz naberat na objeme. To uz ale asi o takomto case viete.

Este moze narast. Toto neni posledna rastova perioda. Pokial ju nechate rodit, bude rast menej. Odporuca sa nenechat ju zo dva roky kvitnut a trsy kvetov otrhavat, aby si vytvorila poriadny korenovy system a zasobu rodiveho dreva.

Ked bude obdobie vhodne na rez Unor / Brezen, cize ked zide sneh a nebude mrznut, bude krik este pred fazou pucania. Vtedy uvidite ako prestal zimu a budete moct odstranit najprv vetvisky poskodene mrazmi, potom tenke a zahustujuce vetvicky (odporuca sa orezat vsetky mlade, ktore nedosiahli dlzku aspon pol metra, ale je to variabilne a zavisi od odrody). Vo vseobecnosti plati zasada, ze cim menej bujne odroda rastie, tym prisnejsi rez vyzaduje, aby mala cim viac noveho rodiveho dreva. Niektori pestovatelia odporucaju zastrihnut velmi dlhe letorasty (1,5m - 2m) o 5 - 10 cm, aby na jar vypucal obrast zo vsetkych pucikov. Ten bude na naledovny rok rodivy. Pripravite sa tym na nom v danom roku sice o vrcholove sukvetie / suplodie, ale to sa mnohonasobne vrati na urode z jeho obrastu.

Mravci. Aj mne sedia mravci na pucikoch a makkych koncoch vetviciek. Su tam doslova zahryznuti. Kde ich neodstranim chemicky, alebo mechanicky dany vyhonok stagnuje a nakoniec uschne, miesto toho aby z neho narastol letorast. Predpokladam teda, ze saju miazgu z makkych pletiv rastliny a ta napadnuta cast potom stagnuje.

Samozrejme este treba hnojit a hnojit a polievat polievat polievta a zas len polievat. Najma v dobe tvorby plodov a rastu letorastov je treba dostatok vody. Neni problem cucoriedku zasusit. Je na to velmi citliva. Ma velmi plytke korene. U mna sa vobec neda okopavat. A vlastne ju ani nemusim.

Prajem vela uspechov v pestovani tohoto chutneho a zdraveho ovocia.

Jujto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.247 (?), 9.7.2013 11:59

Dobrý den, chtěka bych se zeptat, zda je možné přesadit 8leté kanadské borůvky. Moc děkuju za odpověď :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 9.7.2013 17:20

určitě ano, jestli i zachováte velký kořenový bal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.73 (?), 27.8.2013 8:37

Ma nekdo zkusenost s odrudou Hardyblue? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kety - (13) - 107.101 (?), 27.8.2013 15:22

Dobrý den, ano mám, i když nevelkou.Hardy Blue jsem zakoupila na podzim jako tříletou, u nás v 500 metrech začala modrat 2.srpna a sladká byla až 23.srpna.Plody zrály postupně a byly větší a pozdnější než u Goldtraube a Hannas Choice / ty zrály asi 17.7./.Nejvíc nám chutnala Goldtraube kvůli vyššímu obsahu cukru.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 4.9.2013 8:49

Ma nekdo zkusenosti s 'petiletymi' sazenicemi kanadskych boruvek, ktere prodava zzoja.cz velmi podezrele v kontejnerech o objemu pouze 2 L  (a nizkou cenu)? Slysel jsem, ze to nejsou 'petilete', ale snad 'trilete' (pak je to ovsem predrazene). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika