Borůvky - dotaz



host - 55.247 (?)
18.2.2019 20:19

No, i po přečtení diskuze v tom mám hokej. Loni jsem nasadila Alaska a Martin, což jsou asi muchovníky olšolisté a nenáročné na půdu. Ty cedulky o kanadských indiánských borůvkách a nevím čeho matou. V zahradnictví mi ještě strčili krabici Hnojivo na borůvky s rohovinou, můžu to tím posypat? Mám ještě dva starší Lamarckův muchovník, to jsem chtěla na okrasu, po třech letech žádné plody, ale rostou dobře, můžu taky sypnout? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 99.194 (?), 22.9.2008 12:32

Mám velmi špatnou skušenost s roubováním na jeřáb. Roub se sice dobře chytil ale skoro neroste- každý rok tak 2 cm. Spíš bych skusil řízkovat, literatura to neuvádí, ale jeden pán v Úpici tak množí kanadské odrůdy. Jinak je velmi úspěšné rozmnožování ze semen. Doporučuji Amelanchier alnifolia, lamarcki, cusickii a laevis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.8 (?), 25.9.2008 8:17

Nejlepší odrůdy jsou v úpici. Z nich thiesen a martin dost hodně rostou, musejí se krotit řezem aby nerostly moc vysoku. Odrůdy smoky a northline tolik moc nerostou. bormato.cz tyto odrůdy jsou úrodnější než balerina, princ wiliam a mnohé botanické.  Muchovníky mají většinou muchovníkovou příchut na kterou ale naštěstí se dá snadno přivyknout.
jsou hodně zdravé a výživné.   vrana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.162 (?), 26.6.2011 12:00
Muchovník podle zkušeností farmy Bormato, také v Úpici pravděpodobně není možné množit řízkováním.Z několika stovek zasazených řízků se neujal ani jediný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.102 (?), 19.6.2011 22:48

Já tuto borůvku mám a koupila jsem ji na dobírku v Krakonošově zahradě a nádherně plodí a bíle kvete. Všichni mně ji obdivují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.171 (?), 4.7.2014 9:36
Dobrý den, na borůvce se mi objevily hnědé skvrny a zároveň začaly listy i usychat (viz. Foto). Nevíte, čím by to mohlo být, případně jak se vůči tomu bránit? Předem děkuji za jakoukoli radu.
Skvrny na borůvce
Skvrny na borůvce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.161 (?), 4.7.2014 9:50

A zalevate ji dostatecne? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.7.2014 10:12

deficit dráslíku není častý ale právě spáleninami po obvodu listu, nekrotickými skvrnami se projevuje jeho nedostatek.Plody ho spotřebují poměrně hodně, proto za určitých podmínek může chybět.

...a jaké přistínění borovníku jste přichystal/la?přímé sluneční paprsky škodí, popálení napomohou, zvláště když jsou odráženy od betonové dlažby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.247 (?), 18.2.2019 20:19

No, i po přečtení diskuze v tom mám hokej. Loni jsem nasadila Alaska a Martin, což jsou asi muchovníky olšolisté a nenáročné na půdu. Ty cedulky o kanadských indiánských borůvkách a nevím čeho matou. V zahradnictví mi ještě strčili krabici Hnojivo na borůvky s rohovinou, můžu to tím posypat? Mám ještě dva starší Lamarckův muchovník, to jsem chtěla na okrasu, po třech letech žádné plody, ale rostou dobře, můžu taky sypnout? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.86 (?), 5.3.2019 16:16
Mám muchovník, tedy borůvku Alaska přes 10 let. Po zasazení jsem jednou zalila. Vydržel jakoukoli zimu i dlouhotrvající letní sucha. Nikdy jsem ho nehnojila.přesto měl obrovské násady plodů. Když ptáci část úrody sklidili, za několik let byly na zahradě semenáčky muchovníků. Extrémní sucha, třeba i pod lískou, kam neprší, vydržely semenáčky bez jediné zálivky taky, jen pak nerostly. U hnojiva, kterym se nic nezkazí, bych se řídila tím, že většina hnojiv se musí trochu zarýt do země. Můj muchovník měří asi 3 metry a měl vyrůst asi do 2 metrů. Ještě se snadno plody sklízejí, ovoce je v tu dobu plno a tak kuličky mrazíme a vyndáme si je v zimě. Na koláči nám chutnaly taky, ale mám je dříve radši rozvařené, jsou šťavnatější. Loni jsme sklidili 2 pětilitrové hrnce. U vysokého druhu nevím, jestli bude snadné plody sklízet. A hnojenim se podpoří i růst. Je to zajímavá rostlina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika