Bílé skvrny na malinách



pajen78 - (2) - 99.113 (?) 
22.8.2012 22:46, zobrazeno: 19121x

Dobrý den, dnes jsem si všimla, že některé dozrálé maliny mají zvláštní bílé skvrny. mohl by mi někdo poradit o co se jedná a jak maliny ošetřit? Přikládám fotky.Ještě chci dodat, že jsem maliny asi před týdnem hnojila kompostem, což jsem asi měla nechat až doplodí, může to být následek? moc děkuji.

Bílé skvrny na malinách
Bílé skvrny na malinách
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 22.8.2012 23:01

Jednotlivé bílé tvdrší bobulky v plodech způsobuje roztočík malinový, ale podle fotky bych řekla, že je plod popálený sluníčkem. Kompost jim v žádném případě nemohl uškodit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.174 (?), 23.8.2012 18:29

Bílé skvrny mám také, neřeším to. plody jsou dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.182 (?), 23.8.2012 21:54

Mám úplně stejný problém. Ze by to mohlo být spálené sluníčkem, to mne ani nenapadlo, spíš mám obavu aby to nebyl nějaký druh hniloby. Bílá místa jsou nějak měkčí. Ale podle fotky od předchozí pisatelky máme určitě stejný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 24.8.2012 0:14

Minulý rok byla některá jablka se světlými flíčky spálenými sluncem, které vypadaly podobně - jako uvařené, měkké -podle toho jsem soudila, navíc někdy slunce opravdu PÁLÍ... Podobně také vypadají plody jahod na černé textilii, když "pere" slunce... Bílá zrnka plodů, která jsou tvrdá a nechutná způsobuje roztočík malinový, stříká se proti němu myslím zjara.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pajen78 - (2) - 99.113 (?), 24.8.2012 12:47

Mě by to taky asi samotnou nenapadlo, ale myslím, že má paní Lída pravdu. Špatné maliny jsem otrhala a nové přírustky, které dozrávají jsou čisté, takže si myslím, že to opravdu způsobilo sluníčko. Zdravím všechny!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.97 (?), 25.8.2012 11:24

Stejné skvrny máme na malinách červených i na žlutých a taky na beztrnných ostružinách. Objevily se před pár dny, když byly teploty kolem 35 stupňů. S malinami začínám, takže děkuji za tento příspěvek. Mimochodem, jak tu někdo psal o spálených jablkách, taky se mi ve stejné dny jako ty maliny spálilo několik padaných jablek, která jsem nechala "dojít" na sluníčku... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.229 (?), 2.8.2013 7:02

Mám tentýž problém - byla skoro 40cítky a bílé skvrny se taky udělaly - děkuji za diskuzi, děkuji za sluníčko :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika