Bejlomorka maliníková - pomůže lep?



host - 210.56 (?)
10.3.2019 12:13


Tak tohle mě taky napadlo, že už ten prut nebude stát za nic. Je mi těch prutů líto. Letos to s malinami bude špatné, ale co se dá dělat, půjdou za těmi ostatními: cvak :(

Díky za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 210.56 (?), 10.3.2019 9:04, zobrazeno: 2358x

Našla jsem na malinách hálky bejlomorky a pokusila jsem se je z prutu vyřezat. Bohužel, napadení bylo tak hluboké, že se prut stejně zlomil.

Teď mě napadlo, že bych mohla hálku a okolí pomazat lepem, aby se bejlomorka přilepila, až poleze ven. Tím by se zamezilo dalšímu zamoření.

Má s tím někdo zkušenosti? Neprokouše se bejlomorka o kus dál? Četla jsem tady i jinde nějaké příspěvky, ale radí jen uřezat nebo vyšťourat.

Hanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.120 (?), 10.3.2019 10:14
Hanka: S tým lepom by som to určite neskúšal. Nielen preto, že škodca môže aj tak uniknúť, ale predovšetkým preto, lebo hálkami postihnuté prúty sú už menejcenné. Dochádza často k ich zlomeniu a ak sa aj nezlomia, tak neskôr zasychajú alebo prinášajú menejcenné plody. Prúty s hálkami treba odrezať - vždy niekoľko centimetrov pod hálkou, následne spáliť. To je jediný postup ktorým škodcu eliminujete. Postreky tiež nie sú účinné. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.56 (?), 10.3.2019 12:13


Tak tohle mě taky napadlo, že už ten prut nebude stát za nic. Je mi těch prutů líto. Letos to s malinami bude špatné, ale co se dá dělat, půjdou za těmi ostatními: cvak :(

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika