Aronie



Stránky: 1,  2,  3   
host - 20.137 (?) 
4.12.2017 19:35, zobrazeno: 16957x

Nezapomínáme na ni? Vždyť Sempra velké losiny vyšlechtile nejlepší odrůdu nero. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.108 (?), 4.12.2017 20:22
20.137: Ja určite nezabúdam. Akurát predvčerom sme s aróniou príjemne posedeli (viď foto) 😉. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.182 (?), 4.12.2017 20:23

Zdravím, o Arónii jsem se zmínil docela nedávno v jiném diskuzním fóru jí věnované, viz. zde

ptal jsem se, jestli někdo může porovnat různé kultivary Arónie, já mám jen Viking a zajímala by mě zkušenost dalších pěstitelů s jinými odrůdami. Ale v popisech na internetu jsem narazil na informaci, že odrůda Viking je chutnější než Nero. Pokud máte jinou zkušenost či nějaký další postřeh, budu rád, když se podělíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?), 4.12.2017 21:07

V aroniích jsou špička Poláci - v pěstování, zpracování i ve výzkumu, vč. lékařského.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.12.2017 22:23

Pořídil jsem Viking a Hugin. Oba zdaleka nedosahují kvalit odrůdy Nero

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.160 (?), 5.12.2017 7:08

Můžete prosím specifikovat ony kvality? (vyšší výnosy, velikost atd.). V tom srovnání se uváděla lepší chuť Vikingu, je možné že v jiných parametrech je to jiné... Můj Viking se dal jíst v plné zralosti, kdy již začaly bobule jemně uvadat přímo ze stromu a byl docela chutný s minimální trpkostí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.60 (?), 5.12.2017 8:11

Plody odrůdy Nero jsou větší, výraznější chuti a víc barví než Viking a Hugin. Tyto dvě odrůdy mají plody drobnější, víc lesklé a jejich chuť je méně svíravá, to je pravda. Protože však většina plodů se zpracovává (šťáva, mošt), je pro mě Nero lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.81 (?), 4.12.2017 23:25

Na pozemcích v práci jsme měli dožívající zbytky výsadeb aronií z konce osmdesátých let. Odrůdu neznám. Nedaleko od starých, roubovaných stromků (na planém jeřábu) také rostly, na nesečené půdě, keře semenáčů. Ovoce se mi zdálo úplně stejné. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.161 (?), 5.12.2017 0:00

Byl to určitě Nero, nic jiného tehdy u nás nebylo.
*
A taky jsem se všimnul - vyrůstá mi v rybízové výsadbě spousta semenáčů. A i když je poblíž i pár Moravských a Ptačích nevšimnul jsem si žádného zkřížení. Plody, a i vše, pokud keříky nesežrala polní zvěř - velmi jim chutnají, byly vždy identické s roubovaným Nerem.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 5.12.2017 8:33

Mám starší keř odrůdy neznámé a čtyři mladší keře - ty jsou od pěstitele z Podbeskydí. Z těch čtyř mladých jsou tři skoro totožné s tím starším keřem (už si nepamatuju, odkud ho mám), ale ten jeden má větší plody, šťavnaté, netrpké, moc dobré. Ani ptáci na něj nejdou (nenašli ho?). Možná ty odlišné vlastnosti jsou dány jen jinými podmínkami, stanovištěm.

Pak tu nedaleko rostou aronie na svahu u trati, kde byly kdysi zřejmě záměrně vysázeny, dnes už je ale vše zarostlé a ne moc dobře přístupné. Vyznačují se dosti velkou úrodou, střední trpkostí -  trpkost by se snížila, kdyby na keřích vydržely déle, ale ptáci je v srpnu sklidí.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika