Angrest - roubování



Stránky: 1,  2,  3   
host - 82.10 (?) 
4.2.2018 19:38, zobrazeno: 18508x

Dobrý den,

již jsem zkoušel roubovat ovocné stromy.

Nyní bych rád zkusil naroubovat angrest. Přečetl jsem si na Internetu několik článků.

Nevím kdy a jakým způsobem uchovat rouby angrestu?

Mam starý velice chutný angrest, z tohoto angrestu chci vzít rouby. Bohužel tento angrest nená moc rok starých výhonků, z kterých budou kvalitní rouby. Tyto výhonky jsou většinou délky do 5 cm.

Nejsem si jist, jak uchovat 5 cm dlouhé rouby? ¨Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 4.2.2018 20:10

Za zelena-novými. Dobře z jara pohnojte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.2.2018 20:14

Tak je neuchovávejte a roubujte hned za bezmrazového počasí s čerstvě ustřiženými letorosty. Na Vysočině obvykle roubuji venku angrešty v únoru a začátkem března čerstvými rouby. V půlce března už mívám problém najít nenarašený roub. Zajímavé je, že nalomená větev je použitelná déle, protože neraší. Taky jedna z metod jak uchovat rouby. Já jsem měl v minulosti spíše problém s vázacím materiálem. Na tenké větvičky by měl být velmi tenký (např. vlněná příze).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.79 (?), 4.2.2018 21:31

v Zahrádkáři kdysi byl článek o očkování angreštů na meruzalku, prý to jde dobře a úspěšnost je vysoká... zdravé očko určitě najdete:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 4.2.2018 21:30

Rouby uchovat stejně jako dlouhé, ale angrešt jde i řízkovat a vzdušně hřížit. A pokud ho přihnojíte a prostříháte, nebudou přírůstky větší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 5.2.2018 7:40

Krátké rouby nevadí, spíše jde o jejich sílu. Angrešt má tvrdé dřevo, s tenkými se pracuje hůř (pokud máte šikovné ruce a cvyk, nebude to vadit),  Na roubování potřebujete 3-4 očkové rouby, u neřezaných angreštů jsou na přírůstcích dost často hodně blízko u sebe, což ztěžuje práci. Meruzalka by měla být přibližně stejně silná, vršky bývají nevyzrálé, musí říznout až do vyzrálé dřevité části. Tenký roub by měl ležet jednou stranou na svazcích cévních (obyčejně až zesílí, bude vypadat, že je srostlý s celou plochou), nesmíte ho dát na střed, mezi svazky. Rouby si před prací ostříhejte, zbavte je trnů. Očkování vychází slušně, ale spíše z pozdně letní práce než z jarní. Pokud Vám nebude vadit, že jsou rouby tenké. roubujte už teď, pokud byste radši měl rouby lepší, ořezejte stromek, párkrát ho zalijte, aby přírůstky (ale i ovoce) byly kvalitnější 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.10 (?), 13.2.2018 20:50

A jak mám roubovat roubami, které jsou v průměru menší, než podnož?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.20 (?), 13.2.2018 21:15

Do ráštepu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.2.2018 4:23
Normálně kopulaci s umistenim roubu ke kraji řezu podnože. Nebo platkovánim. Nebo sedelkovanim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 14.2.2018 7:29

Slovně jsem to nevysvětlil dostatečně (tenký roub by měl...), tak to naznačím obrázkem, sice ne s angreštem, ale pro názornost to stačí.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika