Angrešt — nemoc



jsk - (16) - 64.50 (?) 
17.5.2017 12:06, zobrazeno: 6105x

Zdravím,

keřík angreštu mi již od zakoupení před čtyřmi roky napadá nemoc — bílý povlak, nejprve napadne plody, později i listy a nové větvičky. Viz foto. Jedná se o padlí? V předchozích letech jsem keřík stříkal proti padlí, ale stejně to tam bylo (i když asi o něco později než nyní). Letos jsem nestříkal, protože máme štěně. Odrůda je podle štítku angrešt matys, i když si nejsem jistý, podle internetu by měl mít matys plody do červena a to tento keřík neměl, i když loni nějaké plody dozrály.

Zvláštní je, že hned vedle něj stojí jiný angrešt (podle štítku odrůda angrešt zlatý fík) a ten je úplně v pohodě, obsypaný plody, něco tedy minulý týden spálil mráz, ale ne mnoho. Hlavně ale tímhle bílým povlakem není napadený vůbec, ani v předchozích letech nebyl, i když stojí metr a půl vedle toho keříku, který je tak napadený.

Díky za veškeré rady.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 44.1 (?), 17.5.2017 12:14

Netřeba zakládat nové vlákno. Ano je to padlí.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.35 (?), 17.5.2017 12:16

Ano, americké (hnědé) padlí. Je potřeba udržovat vzdušné korunky, lepší je i stanoviště s proudícím vzduchem. Stříká se zjara před květem a pak po odkvětu. Přípravky musí být účinné na toto konkrétní padlí, sama používám Discus.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 17.5.2017 13:15

Máme na zahradě také psy, kteří pod stromy žerou trávu. Řeším to tak, že před postřikem trávu zpravidla vyseču a ještě hned po postřiku opláchnu postříkem čistou vodou z hadice. Také můžete použít biologicky relativně neškodné postřiky na bázi oleje (Biool, domácí směs) nebo síru, která se opláchne snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.5.2017 12:27

Americké padlí.
Řešením je preventivní postřik - např. Discus nebo pěstovat rezistentní odrůdy. Nyní už s tím mnoho nenaděláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Renčí - (2) - 168.16 (?), 23.5.2017 18:37

Dobrý den, také si dovolím vložit foto angreštu, který mi cosi napadlo. Poradíte, prosím, někdo o jakou chorobu se jedná? Dekuji

Angrest
Angrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.5.2017 19:04

Choroba mne nenapadá, vypadá to, že angrešt hyne jaksi celkově sám od sebe z neznámé příčiny. Ostříhejte to suché, nechte zelené, je-li tam a uvidíte. Prosba závěrem, až budete příště něco fotit, nestůjte u toho na hlavě, my běžní diskutující to nedokážem ocenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.132 (?), 23.5.2017 19:27

Podívejte se okolo keře, jestli tam není někde nora od hraboše nebo hryzce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.5.2017 21:19

Vypadá to na botrytidu meruzalkového kmínku - nejčastěji v místě štěpování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika