angrest napadla plisen



Stránky: 1,  2   
host 
7.6.2004 20:39, zobrazeno: 21170x
Zahradku moji mile babicky trapi problem plisne, ktera napadla plody andrestu. Je mozna souvislost s nove se objevivsimi pomenkami rostoucimi pod kerikem angrestu? Druhym faktorem by mohl byt ker neurciteho druhu rostouci v tesne blizkosti nasich angrestu.

Predem dekuji za radu vsem nadsencum
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Klein - (2) - 127.251 (?), 2.1.2008 23:26

Jestli je ta plíseň bílá, tak je to padlí americké, na které neexistuje lék. Je nutné angrešt vykopak a spálit. Klein

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.68 (?), 3.1.2008 8:48

Podle předchozího příspěvku zlikvidujete padlí americké i s angreštem, to je také řešení.

Pokud chcete odstranit pouze padlí americké, mám vlastní velmi dobrou zkušenost s Karathane LC - po 2-3 letech bez angreštu (místo úrody hromádka plesnivých plodů a větviček) jsem podle návodu aplikoval postřik a výsledkem byla zcela čistá úroda.

S přáním bohaté letošní úrody angreštu

Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.1.2008 9:58

Při výsadbě nových angreštů se potom zaměřte na odrůdy odolné proti této chorobě. Výběr je poměrně široký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 3.1.2008 10:12

Nechci vám vnucovat svůj názor, ale já jsem před několika roky padlí na angreštech vyřešil vykopáním všech angreštů na zahradě a nahradil jsem je stolními odrůdami vinné révy.

Výsledek: větší úroda, lahodnější chuť plodů, snadnější sklizeň,... Dlouhověkost vinné révy navíc odstranila nutnost stále doplňovat dožívající stromky angreštu. Možnost zavařování plodů či výroba marmelád zůstala zachována.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 3.1.2008 19:36

Dobrý večer. Jak jste to vyřešil, je Vaše věc, ale sortiment odůd adgreštu odolných hnědému (americkému) padlí angreštovému je jak říká MUDr. Vysloužil v dnešní době velmi široký. Není problém v běžných (dobrých) zahradnictvích sehnat rezistentní odrůdy Rixanta, Prima, Pax, Darek, Karát, Rokula, Rolonda a Remarka. Jsou ještě další, které již nemá smysl jmenovat. S ochranou révy budete mít také nemalé problémy. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.34 (?), 5.1.2008 11:47

Myslím, že ani ty rezistenty nejsou úplně odolné. Pokud někde na kraji města v křovinách přežívají angrešty napadené padlím, je to asi nekončící boj. Ideální by bylo na několik let široko daleko zlikvidovat všechny angrešty a pak začít s rezistentními odrůdami. Stříkal jsem Baycorem, bílý povlak jsem zřejmě zlikvidoval, ale ty hnědé zaschlé fleky na plodech mi nechutnaly. Tak jsem angrešty zlikvidoval. Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.61 (?), 5.1.2008 18:40

Souhlasím s panem Zavřelem - proti americkému padlí je nejúčinější pěstovat rezistenty. Mám 3 roky Pax a i když  v jeho těsném okolí zcela zčernaly plody  Zlatého fíku a Šolcovy naděje tak plody Paxu zůstaly nedotčeny. Po několikaletém marném boji různými postřiky  a jinými agrotechnickými zásahy jsem je vykopal.Na rozdíl od peckovin a jádrovin,kde omezený chemický postřik má  u citlivých odrůd výsledky(pokud jsou tyto odrůdy našimi oblíbenými), tak u angreštu vidím budoucnost jen v rsezistentech.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Srbová - (1) - 221.36 (?), 10.2.2008 15:14

Úspěšně jsem vyzkoušela ekologický prostředek na likvidaci amerického padlí na angreštech. Přesto, že jsem receptu moc nevěřila, dočkali jsme se úrody angreštů v plném množství a bez choroby. Recept: 3 prášky do pečiva, 50 ml řepkového oleje (dala jsem slunečnicový), rozmíchat v 5 litrech vlažné vody. Od května listy a výhony co 10 až 14 dní roztokem nastříkat. Stačí 5 - 8 postřiků. Než stromky vyhodíte, doporučuji vyzkoušet. Srbová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.69 (?), 11.5.2014 18:17

Jak se Vam podarilo rozmichat olej ve vode? Olej ve vode udela maximalne tak mastna oka na hladine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika