Angrešt bílý, zelený a červený, prosím doporučte



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
24.4.2010 20:37

Napsal jste že ty a ty pocházejí z německa, ale vůbec nevíte, odkud je ten prostřední.Myslím, že je od našeho současného šlechtitele pana Vrány ze Zborovic.Ten má mnoho odrůd špičkových a nové patenty.Na Výstavách v Olom.,Věžkách a j. má žlutý stánek.Podle toho ho každý pozná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 176.18 (?), 11.2.2010 21:06

Pane Stanislawe, a myslíte, že by se dal někde ještě sehnat, když byl tak dobrý? Na netu jsem nic takového nenašla. Jinak ten Zlatý fík, i když není rezistent, když je vzdušné místo i korunka, tak stačí také jen dva postřiky (měla jsem padlí cca 6 kuliček na stromku). Jinak jsem teď četla, že Sempra z červených doporučuje rezistentní "Karát"- měl by podle fota mít kapkovitý tvar plodů a chuť prý podobnou jako Zlatý fík... na obrázku vypadá zajímavě .   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 11.2.2010 22:43

Dobrý den paní Lído. To opravdu netuším kde by šel koupit. To už je hodně dlouho a získal jsem jej zcela náhodou od známého zahradníka, který jej kdysi množil. Pan Josef Šolc byl velmi známý šlechtitel právě angreštů. Myslím se stále nabízí i Šolcova naděje, což je červený angrešt. Pocházel z Velvar, takže je možné, že ho tam někde někdo bude mít na zahrádce. Jmenoval se jak Zlatoháv, tak i Zlatohlav, to si pořád pamatuju. Byl velmi pichlavý. Dnes už žádný angrešt nepěstuji. A co se týká padlí, tak před časem psal ing. Rod o své zahrádce, jak on se stará o angrešty a ten problémy s padlím neměl, zatímco vedle na zahrádkách problémy byly. Bylo to hlavně o řezu. Vyšlo to v známém měsíčníku pro zahrádkáře. Srdečně Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 12.2.2010 0:55

Moc děkuji p.Stanislawe, zkusím ještě zapátrat po tom trnitém... Šolcova naděje je ještě na bývalé tátově zahrádce (pokud ji na podzim nezlikvidovali, už byla hodně stará) a nabízí ji Droždín. Zahrádkáře beru :-)) S tím hnědým (americkým) padlím jsem měla problémy dřív, když měl soused v osadě těsně vedle mých angreštů řadu svých nestříkaných. Teď je zlikvidoval, má řadu o pár metrů dál a je to OK.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 29.3.2010 16:09

Ten Neguš zháňam, ale nikde ho nemajú...

Ešte pátram po jednej odrode egreša - kedysi dávno ho mal môj dedko na
záhrade. Mal malinké plody, veľmi chlpaté, a extrémne sladké, s tenkou
šupkou. Volali sme ho "fusnáč". Nikde som potom taký nevidel...

Pokiaľ ide o rez, aká je tá metóda rezu ing. Roda?

Skúšam tento rok zapestovať egreše aj iné drobné ovocie pri vysokej drôtenke, ako živý ovocný plot, po 3-5 konárov na krík. Dúfam, že veľa slnka a vzduchu, a riedky porast, zníži tlak múčnatky a potrebu chem. ochrany.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.161 (?), 1.4.2010 14:14

Pánové V časopise zahrádkář jsem se dočetl: odrůdy odolno a snad i resistentní padli.zelenobílý Invicta, Prima,Rixanta.První pochází z Anglie, poslední z Německa Všechny sladce navinulé.Mám Invictu jsen spokojen.

červené Remarka, Rokula,Rolonda, všechny pochází z Německa první sladká dálší nakyslé. uvažuji o některé z nich.V poslední době jsem četl, že i resistentní jabloně Topaz a pod. podléhají tlaku padlí atd.Je uváděno, že je to různě silne dle krajů. Asi se mění podmínky.

I lidem v dněšní době nezabírají antibiotika, která svého času byle fantastická.  Vybíralík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 24.4.2010 20:37

Napsal jste že ty a ty pocházejí z německa, ale vůbec nevíte, odkud je ten prostřední.Myslím, že je od našeho současného šlechtitele pana Vrány ze Zborovic.Ten má mnoho odrůd špičkových a nové patenty.Na Výstavách v Olom.,Věžkách a j. má žlutý stánek.Podle toho ho každý pozná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.241 (?), 25.4.2010 14:50

Zdravím. Angrešty je opravdu nutno dvakrát stříkat proti padlí. Jinak z nich téměř nic není. Bohužel taková je skutečnost. Pokud to někomu vyjde bez stříkání tak je to spíš náhoda a nebo má velké štěstí. Jinak z hlediska chuti a kvality je dost vypěstěných angreštů a abych pravdu řekl tak si ani už nepamatuju jaké máme na zahrádce. Ale v podstatě chuťově nejsladší je červený a proto jsem si ho taky pořizoval znovu. Nejvíc chutnal. Druh si už nepamatuju, ale zahradníci prodejci to znají a dokážou kvalitu plodů popsat.
S pozdravem Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.6 (?), 2.5.2010 9:42

Připojuji se k diskusi o angreštech.Pěstuji je už dlouho a zkoušel jsem různé odrůdy.Začínal jsem se Zlatým fíkem, odrůdami p.Šolce, Bílým nádherným, Citronovým obřím /ten mám dodnes/ pak některými odrůdami z Velkých Losin.Nyní mám některé Německé rezistentní odrfůdy, se kterými nejsem vůbec spokojen a to s velikostí plodů.Dále mám od p.Vrány Primu a Karmen s těmi jsem velmi spokojen při správném řezu nádherné plody. Při letošních Věžkách se zase zastavím u jeho stánku jestli má nějakou novou odrůdu.

           Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.251 (?), 4.6.2010 11:43

dobrý den, prosím poradí mi někdo, za jak dlouho vám začal angrešt plodit??Mám ho již 3 roky a stále nic... Možná to bude tím, že ho mám na balkoně ve velkém květináči??Na zimu jsem ho ale dobře zazimovala vetvemi.Děkuji pěkný pěstitelský den. Petronela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.6.2010 13:36

Pokud má stromek (keřík) svěží listy a přírůstky, je asi jedno, že roste v květináči. Angrešt plodí na loňském a starším dřevě, takže by měl plodit nejpozději druhým rokem po výsadbě. Nevím, kde je chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika