Angrešt a rybíz 2017



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 44.1 (?) 
7.4.2017 10:40, zobrazeno: 52954x

Téměř všechno ovoce tady má svoje vlákno. Pojďme se sem podělit o zkušenosti s konkrétními odrůdami, jejich pěstováním, chutí... Mám mladé rostliny, které mají druhou sezonu. 

Z angreštů a rybízů jsem vybral tady z recenzí a z mojí minulé zahrady pro loňskou výsatbu tyto: 2x Prima, Karát, Rolonda, Remarka, Pax a Niesluchovski. Rybíz Roseta, Rovada, 2x Blanka a Titania.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 44.1 (?), 7.4.2017 10:42

Přidám fotku loňského Paxu, bohužel jsem ochutnal jen jeden, ale za mě výborná chuť.  Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.1 (?), 7.4.2017 10:44

A ještě přidám letošní kvetoucí angrešt.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.88 (?), 10.4.2017 15:11

Ja som tento rok sadila cierne ribezle: Jubilejnaja Kopanija, Sofijevskaja a Titania. Este by som chcela niekedy nabuduce nasadit odrodu Noiroma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radek V. - (10) - 151.228 (?), 11.4.2017 12:44

Zdravím!

Letošní jaro mě příjemně překvapilo bohatou násadou květů na angreštech, jostě a černého rybízu... a tak mám velkou radost.Na mé "hobby-plantáži" se raduji ze 49 kusů str. angreštů v 8 odrůdách a řadou keřů rybízů (28 stromků/keřů).

Tak ať nám to mrazík nespálí... s pozdravem Radek.

Třebovice v Čechách, 407mnm

Josta - 2. rokem
Josta - 2. rokem
Zlatý Fík
Zlatý Fík
Zlatý Fík
Zlatý Fík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.1 (?), 11.4.2017 13:23

Tak to je pěkná plantážička :) Zlatý fík ošetřujete proti padlí? Já jsem vybíral "rezistenty", ale loni se padlí na některých nově vysazených angeštech objevilo. Tak jsem raději při poupěti stříknul Discusem.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radek V. - (10) - 151.228 (?), 11.4.2017 13:36

Tuto ovocnou zahradu mám teprve 4. rokem a angrešty ošetřuji proti padlí látkou BioBlatt a Discus. Stromky pravidelně stříhám, prosvětluji a kromě antraknózy rybízové (AR) je mám v pohodě. AR řeším postřikem v případě napadení a mám klídek. 

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.4.2017 13:59

Hloupý dotaz. Co děláte s úrodou z 49 angreštů a 28 rybízů? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek V. - (10) - 151.228 (?), 11.4.2017 14:08

Vzhledem k tomu, že jsem ovoce vysazoval postupně, tak se úroda teprve rozjíždí. A po pravdě? Jsem schopný stoupnout ke keři černého rybízu a zobat tak dlouho, dokud nejsem najezený... a to samé je i s angreštem. Co zbyde, dám do sklenic v podobě kompotu, marmelády, šťávy ale přemýšlím i o demižónech na ovocné víno smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 17.4.2017 7:03
Nemate nekdo zkusenost kolik stupnu pod nulou vydrzi angrest ve stadiu malych pludku? Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika