Angrešt a rybíz 2017



host - 44.1 (?)
26.4.2017 9:55

Myslel jsem že budu mít po angreštech úplně (-4°C). Ale nyní je vidět že cca 20 - 30% plůdků zůstalo. Nejhůř dopadla asi Prima a Pax, na nich je cca 10% plodů. I tak jsem rád že bude alepoň na ochutnání.  Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 44.1 (?), 26.4.2017 9:55

Myslel jsem že budu mít po angreštech úplně (-4°C). Ale nyní je vidět že cca 20 - 30% plůdků zůstalo. Nejhůř dopadla asi Prima a Pax, na nich je cca 10% plodů. I tak jsem rád že bude alepoň na ochutnání.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.228 (?), 26.4.2017 10:48

U mě je Pax naprosto v pořádku, nasazuje mi na květ jako poslední a tak květy a plůdky jsou mrazem nespálené. Zato u Kameniar a Niesluchovski je zřejmě vše spálené... Zlatý Fík není na tom tak špatně jak to vypadalo a ještě mi dokvétá, tak snad letos něco uzraje. Triumph, Karát, Neguš a Citronový Obří jsou v pohodě.  Minulý týden to stálo za to, už ve čtvrtek kolem deváté večer jsem naměřil na zahradě v 1m 0°C a pak už to šlo dolů... ve 4 ráno jsem měl - 6°. Tak snad už nepříjde další vlna mrazíků a "zmrzlé" máme tím pádem za sebou :-)

S pozdravem Radek, Třebovice, 406 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 27.4.2017 11:04

Mám místo ještě na jeden keř. Jelikož rybízů mám dost (5) tak jsem uvažoval že bych zkusil zakořenit větvičku ze stromkového Paxu. Díky tomu že je beztrnný tak by se jako keř mohl hodit. Co jsem se zběžně díval, tak jsem Pax jako keř v nabídce nenašel. Tady jsem četl že angrešt moc dobře nekoření. Zatím jsem zkusil dát letošní větvičku do sklinky z vodou. Až stromek trošku víc naroste odeberu další a zkusím dát do hlíny. Máte se zakořeněním nějakou zkušenost? Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.12 (?), 27.4.2017 11:40

No ja som skusil minuly rok na jar pri strihani egresov, ribezli a jost, len tak pichnut asi tak 7 vetviciek egresu do zeme a chytila sa mi jedna, a uz je z nej maly kricek, len maju tendenciu sa valat haluzky po zemi, som ich trosku podoprel. Josta zakorenuje omnoho lepsie z 10 cca 9 sa mi ujme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.138 (?), 27.4.2017 13:46

Mne napr. Niesluchovski zakoreni tak na 80%. Teda pokial sa udrzuje poda stale vlhka. Bez stimulatorov. Problem je skor v tom, ze egres rasi skoro a ked sa striha, uz ma rozvinute puky. Pokial chcete zvysit uspesnost, treba odobrat vruble niekedy este cez zimu, rovnako ako ked sa odobera na vrublovanie na meruzalku. Uchovat v chlade a vlhku az kym nepride pekne teple jarne pocasie a zem sa neprehreje. Potom napichat nenarasene vruble do zeme, udrziavat vlhke a takmer vsetky sa chytia. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.4.2017 14:20

Řízek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.4 (?), 27.4.2017 16:31

Neguš přežije všecko, mrazu se směje, úpal a sucho překoná, nemoc ho nežere. Přesunula jsem ho na chatu, dělá zábranu proti srnkám a funguje. Obrat ho je ovšem zážitek. smiley Nicméně jsem ráda, že ho mám, občas je jediný, co má plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek V. - (10) - 151.228 (?), 28.4.2017 7:38

Dnešní ráno překvapilo surprise...+1°C v 1m,  nasněženo a ještě padá... vypadá to na "veselý zahrádkářův rok"...a to ještě není po "zmrzlejch". 

Ohledně zakořeňování větviček angreštu... začátkem března jsem zapíchl asi tak 15cm větvičku angreštu do krtičáku... jen tak, ze zvědavosti... kvete, má plůdky, nebyl před mrazy přikrytý a zdá se, že se chytnul. Akorát si nepamatuji odrůdu :-)

Na podzim jsem prořezával a hlavně zkracoval 2 keře kanadské borůvky. Jsou už letité a na výšku měly asi tak 2,5m. Jeden vrcholový terminál (1m vysoký) jsem zapíchl do země a má se lépe k světu, než matečná rostlina... nasazeno na kupu květů a začíná růst... žádná lesní hrabanka, žádná spec.půda pro borůvky... dělá mi radost!

S pozdravem Radek, Třebovice.

Kameniar pod sněhem-28.4.2017
Kameniar pod sněhem-28.4.2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 28.4.2017 9:47

Ten sníh to je fakt katastrofa. Ale zatím tam máte na angrešt nasazeno pěkně :)  U mě snad na ochutnání taky něco zůstane, uvidíme v polovině května. Větvičku mám jen ve vodě, další zkusím dát do země a dám vědět.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.199 (?), 29.4.2017 15:31
U nás egreše mráz prežili bez ujmy (foto - Captivator).IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika