Angrešt a rybíz 2017



host - 44.23 (?)
17.4.2017 7:38
Dekuji pane Hlavaty. Kdyz uz nebudou merunky a broskve tak snad budou alepon ty angresty :) Zdenek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 17.4.2017 7:23
44.23: U mňa pred rokom bolo maximum mrazu -4 až -5 (len jednu noc) a egreše aj ríbezle to prežili bez ujmy. Ale absolútne hodnoty Vám nikto presne nepovie, úlohu hrajú aj ďalšie faktory (rýchlosť poklesu teploty, vietor, vek kríka či stromčeka, stanovište, štádium vývoja plodov atď.), takže si myslím že tie rozdiely v "tolerancii mrazu" môžu byť aj niekoľkostupňové. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 17.4.2017 7:38
Dekuji pane Hlavaty. Kdyz uz nebudou merunky a broskve tak snad budou alepon ty angresty :) Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek V. - (10) - 151.228 (?), 18.4.2017 16:38

Minulý rok mi jarní mrazíky spálily téměř všechny květy na angreštech, ze 49 stromků jsem měl asi tak 30 "bobulí". Letos jsem si udělal z bublinkové folie pytle a už od soboty jsem je natáhl na angrešty... tak snad to pomůže.

S pozdravem Radek, Třebovice 407 mnm. 

Stromky angreštů v pytlích z bublinkové folie.
Stromky angreštů v pytlích z bublinkové folie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 18.4.2017 17:29

Motivaciu chapem, ale mam obavy, ci ta folia nepomoze skor olamat cerstve vyhonky, nakolko ma byt vcelku silny vietor. Okrem toho je tam riziko, ze ked sa do toho oprie vietor, moze ulomit celu korunku v mieste stepenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.4 (?), 18.4.2017 18:09

Zdravím.

Taky jsme o ně přišli, nezbylo na nich z plodů skoro nic. Letos jsme je provizorně zblili do netkanky a plachtet co jak zbylo. Na stromkových angreštech je kupka slámy a jutové pytle, jestli to k něčemu bude nevím.  Do budoucna to bude chtít lepší řešení, ta bublinková folie by nemuela být marná, na nějaké prutové konstrukci. Pod to by šlo třeba dat i něco na vyhřívání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 18.4.2017 18:44
Neco takoveho bych mohl dat jen na nejakou konstrukci. Hodne u nas fouka. Uz dnes tady fuci a zitra to ma byt jeste horsi. Zatim to neni mrazove takova katastrofa jak predpovidali. Nejhorsi ma byt asi patecni rano. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.155 (?), 21.4.2017 18:26
Tak uz muzu napsat ze angresty 2017 mit nebudu. Pludky jsou mekke a nektere uz i zlute a padaji. Teplota -4 devastujici. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek V. - (10) - 151.228 (?), 25.4.2017 17:49

Tak já jsem letos použil nadělané pytle z bublinkové folie a musím říci, že nic moc. Páteční ráno bylo u nás - 6 a tak jsem přišel o plůdky na Zlatém Fíku, Niesluchovsky a Kameniar... kvetly jako prví. Ty, které mají poupata tak jsou v pohodě. Odolnost je asi i podle odrůdy. Sousedka s angrešty neudělala nic a má je v pořádku... o vesnici vedle mrzlo a angrešty také v pohodě. Mě snad klepne... už nevím, jak bych je lépe ochránil. Příště snad nadělám přenosné foliáky a budu jim v nejhorším přitápět 100W žárovkami laugh. Kdybych měl 3 stromky angreštů, tak možná mávnu rukou, ale 49 kousků na které se těším jako děcko na bombony, hýčkám je, povídám si s nimi... byť jsem ateista, tak se modlím, aby do půlky května ještě nepřišly ranní mrazy pod -4. 

PS: Dnes jsem se divil jedné věci, na 3 stromcích odrůdy Neguš jsou květy a plůdky zdravé, ale tak 1/5 listů začíná hnědnout jak jsou spálené mrazem... to mi hlava nebere. 

Radek 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.244 (?), 25.4.2017 18:20

Dobrý den,

tak to Vám při té péči a počtu opravdu nezávidím. Já mám jenom 4 angrešty (Něguš, Rokula, Karmen a falešnou Invictu, která má červené plody), nezmrzly mě (tady na JMoravě bylo do -2), ale jeden mě včera zdevastoval srnec, a chtělo se mi brečet. Taky mám zvláštní vztah ke svým rostlinám, nejen k angreštu ale i k vinici a ovocným stromům, skoro každý den se na ně chodím dívat a možná s nimi i mluvím... Mladý angrešt s plody je opravdu krásný, když kvetou broskve, to je pohled, a když zrají hrozny, to je prostě nádhera...

Něguš je divočina z Ukrajiny, měl by to být držák, zak se nedivte.

Karel JM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.244 (?), 25.4.2017 18:32

Jo a ještě k věci, dle mé zkušenosti může ochrana proti mrazu někdy nadělat více škody jak užitku, zakryl jsem sazenice vinné révy zavařovačkami a zdá se mi, že dopadly hůře než ty nezakryté bez skla. U Vás viz ta sousedka, co nezakrývala a dopadla lépe, jak píšete.

Podobně dopadl Bredik s vodním postřikem i jiní diskutéři.

Zakrytí by se možná nemělo dotýkat a záleží na tom, jak dlouho mrzne a kolik je pod nulou. 

Karel JM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika