Angrešt



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 2.93 (?) 
15.3.2018 19:40, zobrazeno: 3036x

Zdravím a chtěl bych poprosit o trochu rady.

Loni na podzim jsem koupil angrešt keřík. Zdá se, že zimu přežil. Měl dlouhé šlahouny a ty jsme měl po výsadbě přistřihnout o třetinu.To jsem udělal. Je to nyní asi 60cm vysoké. Má to 7 větviček. Mám to teď na jaře ještě přistřihnout?

A prostříhává se angrešt jako rybíz? Tedy že se zbavuje třech celých nejstarších šlahounů?

Jaké větvičky plodí? Až ty co jsou druhý rok staré? Takže na těchto by mohly být bobule už letos? Nebo plodí až na těch větvičkách, co vyrostou z dvouletých?

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.3.2018 6:38

Asi bych ho už teď víc nestříhal. Odstraňovat staré větve můžete až po několika letech nebo při přehuštění. Myslím, že bude plodit už letos. Mně plodí angrešt už i 4 měsíce po naroubování, byť symbolicky. Není to však stejné u všech odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.244 (?), 28.4.2018 11:38

Dobrý den a omluva za laický nebo až diletantský dotaz: na starších stromcích agreštu i rybízu mi vyrůstá celý nový stromek s odlišnými listy, žlutě nyní kvete, evidentně neplodící (opakuje se už řadu let). Přičemž plodící část je dole, očividně jinak vypadající a umírněná bujností růstu. Co prosím dělat s tou agresivně do výšky rostoucí částí? Odříznout celou? Nechci napáchat škodu. Děkuji, Jana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.46 (?), 28.4.2018 11:54
Jana: Zrejme Vám vyrašil výhonok z podpníka - meruzalky. Musí vyrastať pod miestom naštepenia ušľachtilej odrody, v tomto mieste ho aj od kmienika odrežte. Mali Ste to spraviť hneď, nečakať "řadu let"' IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika