Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Uvádím vlastní zkušenosti. Kan.borůvky jsem pěstovala na balkoně 3 roky. V nádobě /u každé živé rostliny/ musí být odtokový otvor. Velikost nádoby musela být každý rok větší /v třetím roce asi 20 l/. Sázela jsem a přesazovala do čisté rašeliny, zalévala dešť.vodou /v nouzi vodovodní + pár kapek kys.fosforečné/. V žádném případě jsem je nenechávala stát ve vodě, zalévala jsem po mírném proschnutí, občas ve vegetační době a př i nasazených plodech přihnojovala hnojivem na rododendrony-/opatrně/. Pozorovala jsem, že přilétaly různé vosičky a čmeláci. Asi 3 druhy, všechny rodily dobře, pozor modrý plod ještě není zralý a musí se pár dní ještě nechat na rostlině. Množství takto sklizených borůvek ob den jedna až dvě hrsti. Působí ale i okrasně od jara do pozd.podzimu. Přebytečné větve se vystřihnou jako u každého jiného keře a nechá se ty vhodně rozmístěné.Pak jsem v létě odjela na 5 dní a 3 ze 4 mi uschly. Nádoba musela být pořád větší, rostou rychle. Jednodušší je pěstování ve volné půdě, kde mohou vyrůst a tím mít i vyšší úrodu. Nesnáší stejně jako rododendrony vápník a potřebují slunnou polohu. Přeji hodně úspěchů.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika