Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

asi záleží na tom, jak je pěstujete, kolik zeminy kolem dokola je a jak zaléváte. Já mám v plánu zkusit postup pana Standy, který k 250l stávající zeminy (rašeliny či směsky) přidává cca 10% rašeliny a do toho namíchá jarní hnojení. Tím, že mám vše v nádobách (ten megapříspěvek výše je můj - registrace proběhla až nyní) jsem si přepočítal na své potřeby (30l nádoby). Mě to pak podle objemu zeminy vychází na 6g síranu amonného, 3g síranu dráselného a 1 g superfosfátu (za který hledám náhradu), to by mělo přijít do cca 2,5l rašeliny, ovšem pokud toto množství budu schopen dát do nádoby při zachování schopnosti zalévat a nerozlévat, tzn. že tam na to bude místo. Používám odměrky z nutrilonu, kdy jedna má cca 10ml/mg, tedy od oka. Do léta pak odměrku na konev síranu amonného asi jednou za měsíc, později pak dráselná forma síranu. Nikdy neliju víc než dva litry na den k rostlině a stačí to (spíš liju 1 litr, žádných deset, to bych do nádoby nevměstnal), samozřejmě když prší nezalévám. Pokud to máte v zemi, pak pan Standa uváděl 20l rašeliny, 50g síranu N, 25 síranu K, 10g superfosfátu. Já to odzkoušené nemám, chystám se příští jaro. Jinak samozřejmě tu a tam kristalon či podobné hnojivo, klidně ve dvojnásobné koncentraci, podle toho jak se vám rostlinky zdají.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika