Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Žádný strach, to je běžná situace. Vaše jahodníky jsou ještě mladé, a pěstované ve stínu a hodně zalévané. Chuť dostanou až na plném slunci. Nikdy jsem neslyšel že by jakékoli měsíční jahodníky plodily plody bez chuti, či s pachutí. Nezáleží na odrůdě ale na způsobu pěstování, jednotlivé odrůdy mají trochu jiné specifické zabarvení aroma plodů, ale všechny jsou vždy sladké a chutné. Chce to vydržet do jara jak jahodník zesílí. Pokud semenáčky ještě nemáte v záhonu na sluníčku tak není o čem mluvit. Měsíční jahody se pěstují oproti velkoplodým většinou v malém, je to z mnoha důvodů, například že jsou neskladovatelné. Celkově je s nimi potřeba mít trpělivost. Plody jsou naprosto bez chuti dokud úplně nedozrají, musí zmizet světlá skvrna a jahoda musí být ze všech stran úplně červená a voňavá. Nejlepší aroma získá na plném slunci, když se zalévá jen málo. Potom na jaře ve chvíli kdy dozraje první plod, tak to poznáte po čichu, ta jediná jahůdka opravdu dokáže na slunci provonět celkem široké okolí keříku. Já mám měsíčními jahodníky olemované cestičky v záhonech, tím že se nešíří šlahouny, tak mi nelezou do zeleniny a bylinek, a ani nijak nezavazí. Lahodná chuť jejich plodů mě tak hojně doprovází téměř celý rok.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika