Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

"I když kiwi má hodně vitamínu C, není mi dáno. Tož pohodlně jeho potřebu vykryji např. jablky, která jsou jistota." Mnohé odrody jabĺk majú až skoro zanedbateľný obsah vit. c. takže tu by som cestu nevidel. Vo Vaších podmienkach by som určite skúsil driene. V závislosti od odrody sa vit, c. pohybuje od cca 30 do cca 200 mg/100g. Tých cca 100 mg na 100g už je dosť zaujímavá hodnota. Sú odrody bohaté na flavonoidy, alebo odrody bohaté na iridoidy(látky ktroré majú zaujímavy vplyv na organizmus).Sú odrody ktoré dozrievajú už začiatkom augusta, ale aj odrody dozrievajúce koncom októbra. Odporúčam na zimu sušiť. Netreba zabúdať na šípky v nich je tiež cez 500mg/100g céčka otázka je koľko sa dostane do pri luhovaní do čaju. Kto vie nech napíše, samého ma to zaujíma. Doma každý rok robíme sirup z čiernych ríbezlí. Napriek tomu že ho robíme zasurova v chladnej pivnici vydrží celú zimu. Za čersva by mali mať čierne ríbezle v závislosti od odrody cca od 50 do150 mg céčka na 100g. S kiwi a marhuľami so takisto skončil kvôli jarným mrazom. Mám len 12 árov a nemôžem si dovoliť nechať zaberať miesto niečomu, čo dáva úrodu len raz za tri roky.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika