Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím,

mám dve otázky ohľadom čiernej ríbezle.

1. Potrebujem poradiť pri výbere vhodnej odrody. Využitie bude na výrobu sirupov a džemov. Moje požiadavky na odrodu: aby bobule dozrievali naraz a nie postupne!, možnosť pestovať bez postrekov, dobrá chuť a aróma + ak by to šlo tak vysoká úrodnosť by určite potešila. Čo sa mi zatiaľ podarilo naštudovať, tak mi ako vhodné odrody zatiaľ vychádzajú Bona alebo Démon. Démon tu bol v minulosti viackrát v dobrom spomínaný o Bone som sa toho na Zahrade veľa nedočítal. Tak sa prosím pochválte, čo pestujete na svojích záhradach a čo by ste mi tak odporučili.

2. Nikde sa neviem dočítať v akom spone tie ríbezle sadiť. Všade sa dočítam len ničnehovoriace popisy tipu ker strednéhu vzrastu, polovzpriameny... Bedem to sadiť v jednom rade cca 10 metrov dlhom.

Ešte asi sedem rokov spätňe som na záhrade mal cca 12 až 14 kríkov ktoré som zlikvidoval keďže išlo už o ozaj staré cca 40 ročné rastliny a často trpeli múčnatkou(padlí). Nato som kúpil dve kríky všadeospevovanej Titánie, no z jej chuťi som veľmi sklamaný. Keď to porovnám so starými odrodami čo som mal, tak to je prakticky nejedlé. A keďže nedozrieva naraz, tak je na spracovanie nepoužiteľná. Samozrejme úrodnosť úžasná, za sedem rokov ani len náznak žiadnej choroby, ale čo z toho, keď sa to nedá jesť...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika