Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

"Hnojit boruvky ciste granulovanym slepicim trusem (nebo z vlastni produkce)  je urcite naprosto nevhodne" Tentoraz je "drobný" omyl na Vašej strane, p.J.R. Nepísal som, že používam výhradne hydinový trus. Vaša interpretácia môjho príspevku zásadne mení myšlienku či odkaz napísaného textu. Čtenáři istotne vedia, že slepačí trus je silné hnojivo, preto sa zväčša necháva vykvasiť a používa sa zriedená zálievka- mne sa osvedčila aj pri čučoriedkach. Diskutované Hoštické granule však nemajú vtáči fermentovaný trus ako jedinú výživovú zložku. Odkedy ich používam- spolu s rašelinou a zálievkami Kristalonom, veľkosť úrody a veľkosť plodov sa výrazne zväčšili. V čase, keď som začínal čučky pestovať- pred 25 rokmi, som tiež vychádzal z príručiek a používal iba rašelinu a lesnú borovú hrabanku. V literatúre toho o hnojení nového druhu ovocia v naších záhradkách veľa nebolo. Kríčky rástli, ale ovocie bolo drobné. Teraz viem, že oveľa účinnejšie ako prelievať planú rašelinu roztokmi síranov je, pridať rastlinám okrem minerálnych solí organické granule vyrobené z trusu zvierat. Pred zimou odskúšam na radu p.Standy namuľčovať rozdrvené lístie.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika