Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pokud je přesazení nezbytné a jde o starší rostliny, pokuste se je vyzdvihnout s co největším balem a přesadit na nové místo do připravených stejně velkých děr. Mladé sazenice - od podzimu 2013 i ty slabší sazeničky dorostly do dneška do slušné velikosti - můžete přesadit též. Pokud jim věnujete solidní péči, přesadíte je s balem, mohou na jaře ukázat nějakou tu menší úrodu. Nový záhon by měl být solidně připravený vyhnojený. Určitý problém je v tom, že když přesazujete rostliny s balem, rostlina si pro nové živiny mimo tento bal sahá poněkud zdráhavě, pokud j ten bal opravdu solidně velký, nemá velký důvod prorůstat do okolí. Tady je na místě přihnojení do půdy nějakým komplexním, ve vodě dokonale rozpustným hnojivem.  Vytažené rostlinky lze prakticky bez toho, že by si toho všimly vyrýpnout na rýči, lehce podhrábnout a zpět uložit. na jaře lze sehnat i normální trhanou sadbu. I tu jahodárny posílají, v případě, že se dopravce (ČP, DHL,...) v dodávce poněkud opozdí, nebo když je větší teplo, utrpí cestou méně než frigosadba. U frigosadby je po výsadbě vyšší výnos než u sazenic prostokořenných, ale jsou citlivější na horší zacházení - uskladnění od doby převzetí od dopravce či přímé koupě sadby do jejího vysazení, na zálivku, správné vysazení i jeho hloubku, případné odhalení krčku po zalití. Sortiment oblíbených odrůd máme asi každý jiný. Pro mě jsou dobré tyto: Prima (Zefýr), Kama, Dagmar, Karmen a velmi pozdní Pandora. První rok jsem měl Florence, má velký keř, velké jahody i slušný výnos. Vedle nich mám z dostupných i Mieze Schindler, Korona, zkouším jestli bude ranější než Prima odrůdu Surprise des Halles.      

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika