Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zopakuji -odstavec kvalita rostlin - na konci - množené klasicky řízky, príp. metodou in vitro.Pokud to stále nenacházíte, mohou si to přečíst ostatní, jako já. Jar@ tam je nedoručitelný. Informace tam tedy odtud jsem nezískala, takže si nekoupím nic. Na slovensku se pěstování věnuje pan Š. na výzk. pracovišti v Krivé. Založené plantáže v oblasti Liptova a Oravy mají 16 ha. Hlavní pěstované odrůdy jsou Bleucrop, Blueray a Duke. Pro výzkum a nové křížení se vozí sazenice ze severní Ameriky a Německa. Velikost bobulí mám od 15 - 22 mm, před 2 lety jsem je všechny přesazovala. Sazenice z Polska mají velikost okolo 15mm. Mají je tak velké semenáče??? Řízkovanec plodí již druhým rokem, byť by měl 1 prut. Semenáč nerodí dřív, jak za 3 roky. Nevěříte v důvěryhodnost evropským množitelům?  Já ano, proč věřit jenom vám?  Semenáče už koupíte jenom někde na obyčejné tržnici, kde podvodníci chtějí zbohatnout na neinformovaných lidech. Také ta cena tomu odpovídá. Mám dotaz - kde konkrétně jste v Polsku zakoupil sazenice s certifikátem??? Nenazýváte certifikát ten doprovodný štítek s názvem úrody? Nedávají se jen certifikáty velkoodběratelům?  Proč jste posedlý tím množením in vitro? Vždyť množením řízky se zachovají veškeré genetické znaky. Po přečtení jednoho webu děláte hned nějaké závěry.Prostudujte velké množství literatury a změníte názor.Myslím si, že tady je zajímají konkrétní poznatky o pěstování, zkušenosti a omyly, kterým lze předcházet.Pokud máte zájem, tak vám napíši, od kdy se u nás pěstují borůvky, jak množit řízky a další. Váš názor na hnojení se mi nelíbí. Zkuzte udělat, co jste napsal a do dvou let budete další nespojený pěstitel. Co se týká výživy, máte tam nějaké neznalosti. K číslu 21 jsem došla zhruba za 5 let. Proč nepěstovat, když mi chutnají a mám na to prostor. Proč bych měla sekat jenom trávu? Je to mé hobby, věnuji se tomu 10 let. Internet mám teprve 3 měsíce, takže mé poznatky nepramení odsud. Až budu mít čas, tak věřte, že ho prolezu celý. Uvádíte, že jste udělal chyby. Věřte, že já jich udělala velmi mnoho. Každý radil jinak, tak to zkoušela. Co se týká těch kříženců, už máte vybráno? Křížením / half- highvaries/ v.corymbosum X v. angustifolium / lowbush -výška do 50 cm / jsou keře vysoké 1,2 m. Běžně se neprodávají. Seznam odrůd mám. Okyselování? Síran amonný, Okyselovač půdy / AGRO /, testy půdy lakmusovými papírky na PH 3,9- 5,4. Nechám vás to také vychutnat. Chcete- li se tady podělit s poznatky, založte novou diskuzi.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika