Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ano pestujem cucoriedky a moje prve sadenice pochadzali z miestnych zdrojov a tie pravdepodobne z polska. Pokial som dobre informovany dana spolocnost ma odrody zo zdroja v USA (neviem ci vsetky). Diky tomu prisli aj na omyly v nazvoch pri doposial pestovanych odrodach z europskych skoliek.

Ci dodavaju aj do ciech netusim, na slovensku aj posielaju aj sa da prevziat formou osobneho odberu. Rastliny nimi predavane su da sa povedat za lidovku. momentalne sa ceny u nich pohybuju do 3 euro za rastlinku, ale pri vacsich odberoch su lacnejsie. Rovnako je mozne odobrat rastlinky mladsie, alebo starsie, v mensom zakorenovaci, vo vacsom zakorenovaci a tam sa ceny tiez hybu. Vacsinou nadol. Za rastliny chranene licencne, je tato cena o licencny poplatok prirodzene vyssia. Ale nic hrozneho, celkova cena sa potom pohybuje okolo 5 euro a rastlinku. Stale je to prijatelna cena.

Staci si dat vyhladat cast vyssie citovaneho textu cez Google a najdete stranky splocnosti, pre ktoru spominany clovek pracuje. Kedze sa intenzivne zaoberaju pestovanim cucoriedok, maju odborneho garanta pre vysadby a zaoberaju sa aj predajom sadenic, dodavaju vacsinou sadenice aj pre tieto vysadby, aby bola zabezpecena odrodova pravost vysadeneho materialu.

Nepohybujem sa na profesionalnej pestovatelskej urovni, ale z publikacii na webe viem, ze ten pan sa tomu venuje od rokov 90 - tych, kedy koncom nich publikoval studie z testovacej vysadby v produkcnom stadiu rastlin. Takze praxe a skusenosti ma dostatocne. Aj omylov s europskymi skolkami si nieco preskakal, preto si radsej geneticky material objednava z doveryhodnejsich zdrojov. Ved si staci dat dohladat cez google jeho meno a pocitat si. Isto nejake jeho odporucania najdete.

Ked som sa riadil jeho radami pri pestovani cucoriedok (najma tymi na internete), vzdy to dopadlo dobre. Minuly rok som sadil rastliny na jar. Mali cca 25 - 35 cm. Na jesen uz mali niektore vyhony cez 150 cm. A vyzrete boli dostatocne, nakolko v zime nevymrzli. Tento rok idem prisadzat dalsich sest rastlin. Od ineho, ako od neho ich ale nechcem. Ani keby mi k nim priplatili.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika