Vodní prvek do zahrady



Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?) 
27.1.2020 10:56, zobrazeno: 4535x

Už delší dobu přemýšlím o tom, jak dostat do zahrady "vodu". Mým snem je potok, ale to se asi nestane laugh Mělo by to být něco jednoduchého, praktického na údržbu a pokud možno ne příliš drahého. Moc se mi líbí tato fotka ze Zahrádkáře z ledna 2017, ale nejsem si jistá, jak je to s údržbou - pokud to ptáci používají jako pítko, asi je to během pár dní pokaděný...? V létě se voda asi kazí, jak je to s čištěním? Voda se nejspíš taky odpařuje, je potřeba dolívat... Máte prosím s takovýmto vodním prvkem zkušenosti nebo nápady na něco jiného?

Díky, Elen

vodní prvek v zahradě
vodní prvek v zahradě
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.204 (?), 27.1.2020 13:41

Tohle je pro ptáky dost hluboké, bez pozvolného přístupu k vodě, mohli by se utopit. U mne pijí z jezírka (výlisek), kde je pás kolem břehu s kamínky a tak zobáčky na vodu dosáhnou. Pokud u mne pijí ze sudů s dešťovkou, mají v sudu opřené prkno, protože pokud spadnou do vody a nemají se čeho zachytit, utopí se. Ono i do mísy na obrázku by bylo lepší vložit kus nějaké silnější větve, aby 1) dosáhli na vodu a2) měli po čem vylézt wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 28.1.2020 21:13

Děkuju Lído,

no úplně jako pítko bych to ani nezamýšlela, spíš aby se tam sami nezačali slétávat a já pak nemusela řešit, že to zadělají... smiley

Spíš mi šlo o to, jestli je takovýto vodní prvek efektní jen na fotce, nebo je i prakticky dlouhodobě udržitelný.

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 7.6.2020 22:42

Tak už si můžu na svůj dotaz sama odpovědět, v rámci Víkendu otevřených zahrad jsem byla v zahradě z úvodní fotky a mohla se tak majitelky na všechno zeptat.

Je to primárně pítko, voda není nijak chemicky ošetřována. Je sice hluboké, ale ptáci se tam netopí. Voda kohoutková nebo dešťovka, v létě se vyměňuje jednou týdně, na jaře a na podzim jednou za 14 dní - voda se vyleje / vyšplíchá ven a trochu se to sjede kartáčem, práce prý tak na 5 minut, nic tam ani po letech nezelená.

Takže vyhážu z kamenného koryta kytky, ucpu díru, kterou jsem tam nechala minulý rok vyvrtat a jdu do toho wink

Pokud někdo další přidáte svoje zkušenosti s pítky či jinými vodními prvky, budu ráda.

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika