Samočinná vodní fontána



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
12.2.2011 19:50

Jsou různé věci nad kterýma člověk žasne, ale stále postrádám princip té fontánky. Co vlastně objevli? Ještě mě napadlo jestli nepoužívají trkač. Toto zařízení pracuje na principu zemské přitažlivosti, kdy větší hmota vody vytlačí menší hmotu vody do výše položené nádoby /jezírka/  a odtud se samospádem vede voda do vlastního vodotrysku fontánky. Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 198.249 (?), 27.3.2008 10:45, zobrazeno: 14738x

V časopisu Zahrádkář se objevila inzerce na Samočinnou vodní fontánu, zdá se mi to podivné, jako by bylo perpetum mobile. Máte s tím někdo jakékoli zkušenosti, nebo to je kachna.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 21.1.2011 21:22

Byl jsem na návštěvě u jednoho člověka. Ten měl na zahradě taky fontánku. Na mojí žádost mě vzal do " strojovny". Vysvětlil mi jak fungují filtry a kohouty atd.Potom jsem si všiml takové nenápadné kliky. Proto jem se ho zeptal na co ta klika je. Víte co mi řekl? Tou se musí točit aby to fungovalo.  To byl žert - omluvám se.  Vše potřebuje nějakou energii a ta pomáhá aby to bylo tak jak má. Malý vodotrysk potřebuje příkon 80 až 100 W. Výhodou je pramen nad vaší fontánkou. Potom je to zadarmou. Opravdu mini fontánku lze provozovat za pomocí voltajického panelu. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.67 (?), 12.2.2011 16:31

Casopis jsem nevidel, ale zato jsem videl serial Staroveke objevy, kde v jednom dile popisuji genialitu vynalezu ve staroveku. Je tam zminka i o samocinne fontane. Takze to za kachnu urcite nepovazujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 12.2.2011 19:50

Jsou různé věci nad kterýma člověk žasne, ale stále postrádám princip té fontánky. Co vlastně objevli? Ještě mě napadlo jestli nepoužívají trkač. Toto zařízení pracuje na principu zemské přitažlivosti, kdy větší hmota vody vytlačí menší hmotu vody do výše položené nádoby /jezírka/  a odtud se samospádem vede voda do vlastního vodotrysku fontánky. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika