Koupání pro ptáčky na zahradě



host - 201.144 (?) 
4.7.2010 13:12, zobrazeno: 17394x

Mohl by mi někdo poradit jak udělat koupání pro ptáčky? Většinou se u nás koupou v loužích a ráda bychjim udělala něco hezkého, kam budou chodit pravidelně a budeme je moci pozorovat.

Jezírko nemáme a ani neplánujeme, přeci jen je to dost práce.

Napadla mě mělká nádoba vysypaná drobnými oblázky, vodu budu vyměňovat při zalévání.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 24.64 (?), 4.7.2010 14:58

Spoustu roků nám jako veliký ptačí bazén slouží stará odložená parabola (TV). Ani to tak nikdo nemyslel, byla položena na kamenech, napršela do ní voda a ptáci se začali koupat či jen pít sami od sebe. Tak jsme jim ji nechali, jen vodu občas vyměním nebo dolijeme-parabola má průměr přes 1m-. Od okna je cca 2m a tak za záclonou je na dovádějící ptáky prima pohled. A nejvíc hluku nadělá koupající se kos. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 4.7.2010 15:22

Zrovna předevčítem jsem si říkala, že i ptáčkům musí být vedro a mají žízeň. Vzala jsem mělkou misku/květináč/ ucpala otvor zabalila do mikrotenu a na dno vsypala oblázky, naplnila jsem vodou. To byste viděli jako měli ptáčci radost, když to objevili. Kos se hned i vykoupal.Vodu jim dolévám.Vím, že to není nic světoborného, ale splnilo to účel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 7.7.2010 9:08

Mám na vyvýšeném holém místě u plotu plastovou podmisku pod velký květináč, průměr kolem 40 cm. Každý den při zalévání naleju novou vodu. Na jedné straně je podložena kamínkem = zajištěná různá hloubka vody. Volný prostor okolo zabrání snaze našich koček ptactvo lovit a plot slouží jako sušárna. Asi to není moc estetické (nejsou tam žádné kamínky na ozdobu), ale zase se tak dobře udržuje čistota a kvalita vody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.106 (?), 7.7.2010 10:13

Díky za vaše zkušenosti. Dala jsem nakonec větší těžkou glazovanou podmisku na pahýl stromu a naplnila vodou. Uvidím jak se osvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 7.7.2010 10:43
Myslím, že jste udělala velmi dobře i s ohledem na bezpečí ptáků před kočkami (tedy pokud ta miska přesahuje profil toho pahýlu). Ještě dodám, že denní výměna vody je nutná, obzvlášť v současném horkém počasí, ale to asi víte sama. Díky za lidi jako Vy, kterým pestrý život na jejich zahradě dělá dobře. Ptáčkové se Vám odmění sbíráním klíšťat, komárů a podobné havěti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 15.1.2011 22:18

Koupadlo pro ptáčky jsem vytvořil z žulového valounu. Je to krásná podívaná na koupjící se ptáčky. Zdeněk 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.29 (?), 29.5.2011 9:19

Já jsem udělal koupání pro ptáčky z květináče takového jakoby antického a dal jsem na dno malé čerpadýlko na domácí vodotrysk.Vývod čerpadla jsem protáhl hadičkou skrz mysku co se dává pod květináč, která je posazená na vršku květináče a jsou do ní vyvrtané otvory aby mohla voda cirkulovat.V parných dnech se voda doplňuje jednou za tři dny a čistím to jednou týdně.Ptáčkům chod čerpadla nevadí a rádi i sprhují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PanV - (1) - 42.100 (?), 16.7.2012 21:43

Dobrý den

Napajedla pro ptáčky můžete udělat i z kmenu stromu je to i velice hezká dekorace v zahradě a užitek pro ptáčky, kteří si takové napajedlo vyberou i ke koupání já je dělám z modřínu déle vydrží napajedla umístuji pod strom do stínu ptáci po vykoupání potřebují blízké útočiště jsou mokří a neuletí před (psem kočkou) mám to vyzkoušené a funguje to.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 8.216 (?), 16.7.2012 22:20

Parádní dekorace - chválím. Úplně to vidím umístit pod nějaký malý pramínek... to by byla nádhera. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika