Betonové odlitky na zahradu



host - 63.99 (?) 
13.2.2014 19:12, zobrazeno: 22117x

Prosila bych o radu. Na zahradu bych si chtěla udělat pár betonových králíků. Mám hliníkovou formu (jako na velikonočního beránka), ale při vyklepnutí se mi ulomí ucho, nebo hlava. Míchám cement+ písem+ voda. Problém je asi i ve vymazání formy. Stříkám jí olejem, ale ten se do betonu vsákne, takže nejde moc dobře vyklopit. Čím mám tedy vymazat formu a čím zpevnit beton? Nebo zkusit vylít třeba lepidlem na ytong?Pokud vás něco napadá, prosím poraďte díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.2.2014 19:20

Formu bych zkusil vytřít horkým voskem, ten určitě do betonu nevsákne. V místech, kde je beton ztenčený - např uši, bych jej vyarmoval tenkými roxory nebo aspoň drátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.124 (?), 13.2.2014 19:25

Do betonu zalít kus(y) armovacího drátu. Vymazání formy - použít Separen (na kov Separen special).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 13.2.2014 19:27

Tohle je spíše dotaz do "kutilů", než sem. Do betonu se dají přidat plastifikátory, na "vymazání" formy se prodává ve stavebninách přípravek, ale odhaduji, že problém je jinde. Za jak dlouho se pokoušíte zatuhlý beton z formy vyklopit? Pokud je to dříve jak za cca 10 až 14 dní (záleží na teplotě), tak je to jasné.

Také by prospělo drobné armování a doufám, že používáte betonářský písek (žlutý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.124 (?), 13.2.2014 23:09

Je to žádost o radu při zhotovení, ne o vhodnosti wink...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 13.2.2014 19:33

Na vymazávání bednění (na stavbách) se používá řídká vazelína nebo vazelína s olejem. Klidně můžete použít i sádlo nebo lůj. Hlavně nevyklepávejte příliš brzo.

Osobně bych radši použil cementotřískovou směs než klasický pískový beton. Čím vláknitější piliny použijete, tím bude odolnější proti ulomení uší. Výztuž navíc můžete dělat jak z nějakého drátku, tak vloženými svazky skelného vlákna jako jsou úzké odstřižky perlinky.

Dalším dobrým materiálem na odlévání je sádra, ale s tou se to musí umět, aby Vám nestuhla dříve než vyplníte formu. Ale pro složitější tvary je vhodnější, proto se z ní dělali/jí trpaslíci a jine skvosty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.2.2014 19:58

Je forma určena pro betonové výrobky? Vrstva betonu může být v místech uší nebo hlavy zeslabena, navíc plechová forma je naprosto nevhodná. To že se olej vsákne do betonu je normální, problém bude ta forma. I když jsem používal profesionálním záležitosti (beton, olej, platifikátory), tak musím konstatovat že na hliníku to drží obzvlášť. Pomohly by Vám možná přimíchat drátky nebo vlákna do betonové směsi, ale to je docela specielní záležitost, nevím zda máte možnost je někde na betonárně nebo u firmy zabývající se průmyslovými podlahami získat. 

Zkuste po zatvrdnutí betonu (zpravidla druhý den) ponořit celou formu do vody a nechat beton ve vodě někde v teple vyzrát. Za pár dní (zhruba 5 by mělo stačit) položte na chvíli formu (už ne ale beton) do horké vody nebo ji polejte aby se teplem roztáhla a beton z ní vyklouzl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 14.2.2014 7:08

Napadá mne zkusit rašelinobeton - hypertuf. Ale neznám jeho vlastnosti, nikdy jsem jej nedělal. Zkuste si něco najít na síti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.218 (?), 8.4.2014 15:20

Zkuste vodní sklo, a dobetonu dát třebas jemné pletivo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika