Zahradní obrubníky



host - 20.24 (?) 
12.4.2011 13:50, zobrazeno: 21819x

Mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s plastovými zahradními obrubníky. Potřebuji oddělit záhony od travnaté plochy, která je velmi členitá. Děkuji a jakoukoliv radu.     

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2011 16:34

Je jich mnoho. Některé imitují betonové dílce,  jiné vlnitý plech. Záleží taky čím trávu sečete a jestli se bude po obrubnících šlapat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.24 (?), 12.4.2011 17:06

Po obrubnících se šlapat nebude. Trávu sekáme sekačkou. Spíše mi jde o to které plastové výrobky vydrží. Aby se nelámaly a časem mi znovu neprorůstala tráva do záhonků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 12.4.2011 17:28

Na zahrádce jsem k oddělení okrasných záhonů od trávy použila klasické zelené plastové vlnovky výšky 20cm. Zapustila jsem je prakticky celé do země, čouhá jen asi 1cm, protože vyčnívající část je po přemrznutí křehká a při následném přišlápnutí praská. Nešlo mi o to, mít lem kolem záhonů, ale jen a právě o prorůstání trávy. Zatím to mám takto tři roky, tráva neprorůstá - a pokud nějaký camfourek přeleze vrchem, dá se odstranit. Pokud sekám sekačkou, vyčnívající 1cm zůstává pod úrovní nože, pokud se ulomí, není to vidět (tráva to schová) a hlavně zapuštěná část kryje celou výšku drnu, který by mi jinak spodem lezl do keřů a trvalek.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.167 (?), 12.4.2011 21:09

Ano, to je správné použití těchto plastových lemovek.

V naprosté většině případů, co jsem se s nimi setkal, byly lemovky do země zasunuty jen kousek a většina jich koukala ven. Pak se nelze divit jejich praskání při sekání, chůzi apod.

Je třeba ovšem vybírat lemovky trvale pružné a ne ty, které jsou křehké.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.4 (?), 19.2.2014 11:35

Já mám zkušenost s plastovými obrubami Green Border. Jsou dostatečně průžné a skvěle se nám s nimi pracovalo. A opravdu doporučuji řádně je zasunout do země hlavně kvůli sekání trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.236 (?), 19.2.2014 21:56
Já mám už osmiletou zkušenost s těmito obrubníky. Nejsou sice nejlevnější, ale dobře se s nimi pracovalo a i po letech jsou stále pevné a hlavně mají pojezdovou plochu. Jsem s nimi naprosto spokojená. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.59 (?), 5.4.2016 20:34

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda a jakou má někdo zkušenost s tímto obrubnikem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika