Stavba zdi ke skleníku



host - 245.30 (?) 
4.9.2010 18:04, zobrazeno: 9989x

Zdravím chtěl bych si postavit skleník ke stěně, ale k baráku to bohužel nejde. Uvažoval jsem proto o stavbě zdi v zahradě, z jedné strany by byl skleník a zdruhé pro využití bych postavil pergolu s krbem. Zeď bude 4m dlouhá a 2,5m vysoká. Moje představa je železobetonová konstrukce s použitím ztraceného bednění 15cm. Bude to stačit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 155.12 (?), 4.9.2010 20:16
Tím že k ní ukotvíte kovovou konstru skleníku ji ještě vyztužíte ale volil bych více jak 15 cm. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 5.9.2010 7:57

V tak slabé zdi by asi měly být pilíře. Domluvte se se stavařem, poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 5.9.2010 18:06

Z hlediska pevnosti to bude stačit s velkou rezervou. Z 15cm bedňáků mám postavený vinný sklep a není problém.

Ale zeď ve skleníku má důležitou funkci - akumulace tepla přes den a jeho vyzařování v noci. Z tohoto hlediska bych doporučoval zeď silnější, dovnitř bednění dejte co nejvíce cihel, aspoň ušetříte beton.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 5.9.2010 20:52
Sklep a samostatně stojící stěna je snad rozdíl a navíc s cihlama!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 6.9.2010 9:39

Víte, on tazatel o žádné volně stojící zdi nepíše. Z jedné strany bude opřený skleník, z druhé strany kromě pergoly bude krb. Stěna bude navíc armovaná ocelovými dráty. Takto postavenou zeď o rozměrech 4x2,5m snad ani není třeba nijak počítat, ta vydrží veškerá předpokládaná zatížení.

O cihlách jsem mluvil v souvislosti se zvýšením tepelně akumulačních vlastností zdi, kdy jsem zároveň doporučoval co nejširší zeď. Nemyslím, že by někdo uvažoval o vyplnění 9cm dutiny v 15cm bedňáku 6cm silnou cihlou. Pokud by se tam vůbec vešla ocel. výztuž, zcela určitě by do takové zdi nenatekl beton. Pokud bychom uvažovali o bedňácích 30cm, potom snad nikdo nebude pochybovat o dostatečné pevnosti zdi i po částečném vyplnění dutin cihlami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.158 (?), 6.9.2010 10:09
Nejde o zatížení, ale o ohyb. Pokud bude z jedné strany ukotvena pergolou a z druhé skleníkem tak vydrží, ale to my nevíme. A co se týče akumulace tepla tak beton (litý beton, ne suchý s póry) je na tom líp jak cihla. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.28 (?), 12.1.2020 18:20

Zdravím pro zeď bych vykopal hlubší základy. A to ztracený bednění aspoň 20cm minimálně. Záleží taky jak plánujete stavbu ty pergoly a jak bude těžká. Jestli plánujete třeba šindele na střechu a nebo klasické tašky které sou těžké tudíž bude na zeď větší nápor. A skleník máte nějaký montovany? Nebo nějaký vlastní výroby? Na chatě máme skleník z těch silných skel z plastových oken. Při stavbě jsme museli používat i přísavky na transport skla. A skleník máme taky u zdi ale v terasovity zahradě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika