Nádrž na vodu - zelený povlak na stěnách



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?)
2.6.2017 11:54

Ano, pokud nebyla v styren-akrylátovém kopolymeru nějaká vysoce toxická přísada, tak není žádný problém. Někteří výrobci stromových balzámů dokonce styren-akrylátový kopolymer používají jako základní hmotu přípravku na ošetření řezných ran většího průměru (nad 4 cm).

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Jimm22 - (9) - 115.250 (?), 5.4.2017 8:36, zobrazeno: 23967x

Mám trochu zvláštní dotaz, ale jde se zbavit zelené vrstvy, která se mi dělá na stěnách v nádrži na zalévání zahrady? Mám 1000l IBC kontejner a loni na podzim tam toho byla silná vrstva, něco jsem odstranil proudem vody, něco zůstalo. Ani by mi to nevadilo, kdyby se tím neucpával přívod vody k čerpadlu. Na nádrž svítí hodně sluníčko a v létě je voda teplá, tak to asi podporuje růst. IBC letos zakryju zelenou tkaninou, aby se tak neohřívala, ale jde něco neškodného přidat do vody? Co jsem koukal, tak zelené jsou i konce tašek na střeše, odkud voda do nádrže teče (střecha asi 5 let nová). 

A druhý dotaz, existuje levné řešení filtru k IBC nádrži, který zachytí hrubé nečistoty (kusy toho zeleného, sem tam list,...)? Nejlépe kdyby byl filtr průhledný, aby šlo kontrolovat jeho stav. 

děkuji

Jimm

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.4.2017 8:42

Zelené řasy obsahují chlorofyl, tedy potřebují k růstu světlo. Když IBC zatemníte (obalením černou folií, nátěrem), voda bude čistá.
   Existují vtokové filtry, většinou na proincipu šikmého síta, které propustí vodu do nádrže a větší kusy z šikmého síta spadnou mimo nádrž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 5.4.2017 8:43

Má to smysl řešit, a ještě k tomu chemií? Mně se zase dělá červená řasa (asi podle složení vody), tak si jí nevšímám, a dvakrát za sezonu ji očistím hadrem namotaným na dřevěné tyči, kterým vnitřek nádrže ošmrdlám.

Jestli chcete filtrovat, udělejte si malou síťku z kusu záclony navlečené na kruhové obruči zkusu tvrdého drátu, připevněte na delší tyč a ponořte k odtokovému otvoru. Bude zachytávat nečistoty a půjde snadno vyndávat a vyklepávat (pokud jste měl na mysli filtrování řasy z nádrže, ne na přítoku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jimm22 - (9) - 115.250 (?), 5.4.2017 11:04

Ano filtrovat chci na odtoku, v přítoku si poradí sítkem. Toto řešení zdá se jednoduché a asi dostačující :) potřebuji zachytit jen kusy nad 1-2cm

Tu chemii jsem nemyslel celoročně, spíš teď když je nádoba plná, abych šetrně odstranil co ještě zbylo na stěnách a nešlo sundat. Ale aby šlo vodou zalévat, co třeba chlór do bazénu, sám so po čase odpaří a toto by zničit mohl ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 2.6.2017 12:02

Chlór (například SAVO) můžete použít, ale ten řasy pouze zabije. Neodstraní ale biomasu a inkrusty - to musíte VAPkou. Pozitivní je, že mrtvé jdou snadněji a případné pozůstatky po zatemnění nevadí/nepřirůstají.

Ohledně střechy - jednou za 5 let po sejití sněhu vzít za slunného dne postřikovač a aplikovat na celou plochu 5% roztok modré skalice. Při první letní bouřce se mechy a řasy odmyjí a pak je pár let klid.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.32 (?), 2.6.2017 11:22

Dobrý den,

nechci zakládat nové vlákno. Není zde někdo fundovaný, kdo je schopen posoudit, zda kontejner (vymytý) od chemikálií je možné použít na zalévání?

Konkrétně mně jde o sokrat - styren-akrylátový kopolymer

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 2.6.2017 11:54

Ano, pokud nebyla v styren-akrylátovém kopolymeru nějaká vysoce toxická přísada, tak není žádný problém. Někteří výrobci stromových balzámů dokonce styren-akrylátový kopolymer používají jako základní hmotu přípravku na ošetření řezných ran většího průměru (nad 4 cm).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 2.2.2020 10:13

V minulém roce jsem si pořídil IBC kontejner 640 L.
Po roce užívání docházelo k pokrytí řasy na stěnách.
Letos jsem provedl vyčištění tlakovou vodou(Vapkou) a obalil IBS po celém obvodu stínící tkaninou, která mi zbyla.
Jsem zvědav na letošní výsledek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.28 (?), 2.2.2020 11:19

Zvědavý můžete být, ale ze zkušenosti vím, že balení nějakými černými foliemi a nátěrem, je nedostatečné a je třeba také upravit okapovou rouru, tak, aby nesloužila jako světlovod. Rada z 5.4.17, jen navádí, jak utratit peníze a čas, autor zřejmě postrádá osobní zkušenost. Pokud hrdlo nádrže neosadíte, např pískovým, nebo jiným filtrem a kontejner neumístíte do pechové nádoby, tak se s tvorbou řás musíte smířit a vodu je možné použít, jen k zalévání konví. A jestli použijete k rozvodu vody k pidiventilu, jímž máte osazen výtok z nádrže, pididi hadičku a využijete její celou obchodní délku 20m, hrozí i ucpávání této hadice a na případnou kapkovou závlahu zapomeňte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.2.2020 11:36

Řešil jsem to nátěrem nádrže tmavou barvou. Pak už jsem si pořizoval jen IBC kontejnery černé barvy, kde se řasa netvoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika