IBC kontejner na vodu na zahradě



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
30.1.2018 17:07

za nový bych ty peníze nedal. Byly použité. Narozdíl od ostatních jsem v nich navrchu vyřízl 0,8m otvor a tímto otvorem jsem je uvnitř precizně vyčistil wapkou. Vyřízlý kus užívám jako víko. Zvenku jsem kontejner natřel černou barvou, takže se dovnitř nedostane denní světlo a voda se nekazí. Životnost? Je to plast, takže nás přežije.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 30.1.2018 16:28, zobrazeno: 34133x

Zdravím, kdo máte IBC kontejner na dešťovou vodu na zahradě, jak jste spokojeni? Jaká je obsluha a životnost? Nekazí se voda?

Kupovali jste nový či použitý? V případě použitého, jak jste čistili od předchozích chemikálií? Kam s odpadní kontaminovanou kapalinou po čištění? Je lepší investovat do nového?

Má druh použitého plastu vliv na zdraví zalévaných rostlin? 

Popř. kdo nemáte zrovna IBC kontejner, ale jinou nádobu na větší množství vody kolem cca 1.000L, prosím také o recenze či rady. 

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 30.1.2018 17:07

za nový bych ty peníze nedal. Byly použité. Narozdíl od ostatních jsem v nich navrchu vyřízl 0,8m otvor a tímto otvorem jsem je uvnitř precizně vyčistil wapkou. Vyřízlý kus užívám jako víko. Zvenku jsem kontejner natřel černou barvou, takže se dovnitř nedostane denní světlo a voda se nekazí. Životnost? Je to plast, takže nás přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.204 (?), 30.1.2018 18:23

IBC áno, mám ich niekoľko. Všetko použité, ale sú zo zdroja, ktorému plne dôverujem. Slúžili len na jednorázový prevoz enzýmov, takže potravinárska kvalita. Z nejakých chmikálií by som nikdy nebral, aj po akomkoľvek dôkladnom vyčistení té chémia minimálne v tom v plaste zostane a postupne sa bude uvoľnovať do uskladnenej vody. Nehovoriac o tom, že pri čistení si ten sajrajt vylejete na dvor a aj na seba, čo Vášmu zdraviu asi veľmi nepomôže.  

Ideálne sú tie IBC, čo majú plastovú alebo aspoň železnú paletu, drevená pri manipulácii s vodou vcelku rýchlo odíde. Ak v IBC stojí voda, množia sa riasy, blbo sa to potom čistí. Ak nechcete riasy, treba IBC obaliť nepriesvitnou fóliou - bielou alebo čiernou podľa toho či chcete vodu ohrievať alebo nie. Vďaka tomu plechovému košu, v ktorom je IBC na palete fixované sa ľahko uchytí aj tá fólia. 

Na výpusť treba zvyčajne ešte namontovať redukciu vhodného rozmeru, aby ste si tam mohla pripojiť hadicu na polievanie.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.67 (?), 26.4.2020 8:42
Dobrý den, můžete mi prosím napsat jakou barvu jste použil pro nátěr?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 14.2.2018 13:27

IBC jsou jak v černém, tak i v bílém plasu, v pozinkované kleci na dřevěné paletě i na kovové paletě. Nejlepší je IBC na kovové paletě a po potravinářském použití. I po té zatracované chemii se dají používat, jen je potřeba je řádně vypláchnout. V IBC se tvoří řasa, někomu vadi, jinému nevadí (zanáší postřikovače). Já mám bílé IBC, některé pod střechou, jiné na volném prostranství, ale z počátku omotané rákosovou rohoží, následě prorostené loubincem a břečťanem, takže bez řas. Na přitoku ze střech mám vloženou filtrační tkaninu. Plním vodou ze studny, a pokud zaprší, tak ze všech střech (vloni jen 357 l/m2). Příští tyden si jedu pro dalsi dvě - za chvíli začne sezóna a pak bude u prodejců menši výběr. Nádrże kupuji vžy použitéI. IBC mam propojené, viz zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.161 (?), 11.4.2018 21:00

ja sehnal IBC za 1200korun, od mýdla. vypláchnutá.. mám ji na 3 paletách, bohužel moc nepršelo, zatím jsem najímal jen 300l vody. Vrchní otvor mam 22cm, ten větší. Nádobu jsem omotal černou,,strečkou,, a ještě ji přetáhl bílou netkanou textilii, aby se voda nekazila.. vypouštim normálním vypouštákem.. zatím super, daleko lepší než plastové či kovové sudy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 11.4.2018 21:25

Duvod proc je lepsi nez plastove ci kovove sudy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.4.2018 21:37

Za tu cenu se daly sehnat IBC z černého plastu.
Lepší jsou asi proto, že do málokterého kovového sudu se vejde 1000 litrů.  Na druhé straně ze sudů se líp nabírá konví. Já to řeším tak, že IBC mám propojený s jedním plastovým sudem, ze kterého nabírám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 11.4.2018 21:54

Do peti sudu se taky vejde 1000 l   vody     jak rikate ze sudu se dobre nabira konev vyjde to na stejne penize    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 125.72 (?), 13.4.2018 6:46

neda.. jsem ze zidlochovicka, a nejblizsi velka prodejna IBC je v Trebici.. kde mate cenu za cestu? U nas se bezne prodava IBC pruhledna za 1500kc a to v Brne a po olejich.. IBC se na mnoha mistech prodava i za 800 korun, ale ja takovou moznost nemam a 100km tam a zpatky pro ni nepojedu.. pro me je ta IBC za 1200kc jak zadarmo.. 2x plastove sudy jsem prodal za 350 korun, takze me vysla na nejakych 900kc +-.. proc je lepsi nez sudy? ta nadrz ma ve skutecnosti nejakych 1050l, takze to je 5ks 220l plastovych sudu.sudy musi byt propojeny, aby fungovaly jako spojene nadoby, musi mit zezhora viko, aby do nich nepadal neporadek, musi mit vetsi prostor nez 1ks IBC kontejneru. Ja to mam vyreseno tak, ze mam v hrdle cednik z ikei za 20 korun, do toho mam nasmerovane 2 ryny a jimam vodu.. Dalsi vec je, ze spojene sudy nemuzete vybrat uplne na dno, za prve se vam muze zavzdusnit jakakoliv hadice- problem, za druhe pri male hladine vody nenaberete plnou konev-nekolikrat vyzkouseno. Za me-IBC prekonava hrave sudy ve vsech ohledech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika