IBC kontejner na vodu na zahradě



host - 125.72 (?)
3.5.2018 15:07

tak pokud nesmrdela naftou, petrolejem, olejem, benzinem, tak v ni asi nic zavadneho nebylo.. uz bych do toho nesahal a nechal to byt.. ja teda koupil od tekuteho mydla.. prodejce to uvadel pri prodeji a i to bylo poznat.. mel jste se poptat, kdyz jste nadrz kupoval.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 125.72 (?), 13.4.2018 6:50

jeste doplnim-ja mam konec napustenou za par sekund, na vypusti mam ten velkej vypoustak a konev napustim za nekolik vterin.. a nepodstane je, ze tu IBC mohu vybrat domrte az na dno, coz u 5ti spojenych sudu nikdy nejde.. a nejak nechapu to, ze se ze sudu lepe nabira voda? ze sudu se nabira zezhora, z ibc si konev postavim a pustim vypoustak a napustim ji zespodu.. kde je problen? Mne v tom hraje fakt i to, ze 5 sudu o prumeru 60cm spotrebuje kupu mista, kdyzto IBC spotrebuje 1m x 1.2metru.. tot cele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.4.2018 10:06

To je zbytečná debata. Je jasné, že IBC mají své výhody (tvar, objem, skladnost, aj). Mně se ale víc líbí nabrat vodu konví zhora, proto mám ke čtyřem IBC propojený ještě jeden sud na nabírání. Někomu vyhovuje víc to, jinému ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lin7dejv - (4) - 127.117 (?), 13.4.2018 14:35
V praci pracujeme s IBC od chemikálií, čistíme je vapkou a odmastovacem nebo jarem a nezda se mi, ze by po vymyti byl nejakej problém. Tezko rict. Cerne IBC je dobre, ale clovek nema prehled o tom kolik se zrovna v IBC nachazi, protoze je neprůhledné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.67 (?), 13.4.2018 20:46

Vizualna kontrola je nanič, treba po vyčistení napustiť vodou, nechať niekoľko dní, ideálne počas teplého počasia, odstáť. Vodu z IBC potom poslať na analýzu zameranú podľa toho, čo pôvodne v IBC bolo. Verím tomu, že sklo ako obal sa dá vyčistiť takmer dokonale, plast ale sotva. Neustále sa tá pôvodná chemikália, hoci v stopových množstvách môže uvoľňovať do skladovanej vody.

Trnavsko 145 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 13.4.2018 21:16

Ja preferuji sudy dobre se po sezone vycisti     dobre se nabira voda do konve     u IBC se musim hrbit cekat  nez se napusti konev    u sudu mate nekoliv moznosti     but kaskadovite za sebou nebo     v jedne rovine   propojene hadici do tvaru U z jedneho sudu do druheho a dalsich sudu tak zvane spojite nadoby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
robo27 - (30) - 68.181 (?), 2.5.2018 21:01

Zdravím

prosím viete poradiť dobrú hadicu k IBC na vypúšťanie samospádom? Tj mala by byť ľahká, priemer cca 3/4, držiaca tvar, ohybná...

Kúpil som v špecializovanom obchode s hadicami údajne kvalitnejšiu ale je to zlé, je tvrdá a po tom ako na ňu siveti slnko a počasie je ešte tvrdšia, neforemná..

Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 130.15 (?), 3.5.2018 15:55
Proč kupovat hadici ve špecl obchodě? Koupit hadici 3/4 v jakémkoliv obchodě se zahrádkářskými potřebami. Je jich tam vždy na výběr několik druhů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.98 (?), 3.5.2018 13:55

Koupil jsem IBC nádrž - vypláchnutou, na zalévání. Ovšem nevím, co v ní bylo.

  • Tak jsem napřed nechal cca 100 l v nádrži vždycky na jedné stěně, cca po hodině jsem otáčel. Pak vypustil.
  • Totéž jsem opakoval s tím, že do vody jsem přilil SAVO. Pak vypustil
  • Potom jsem ji napustil plnou až po okraj a nechal několik dní - a vypustil
  • Poté jsem ji napustil cca 100 litry a nechal den vzhůru nohama
  • Teď ji mám znovu napuštěnou plnou po okraj a říkám si, že bych do ní kápnull ještě trochu jaru (deci? více?), než to vypustím a pak ji ještě (aspoň kam se dostanu) vystříkám vapkou.

Myslíte, že by to mohlo stačit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.72 (?), 3.5.2018 15:07

tak pokud nesmrdela naftou, petrolejem, olejem, benzinem, tak v ni asi nic zavadneho nebylo.. uz bych do toho nesahal a nechal to byt.. ja teda koupil od tekuteho mydla.. prodejce to uvadel pri prodeji a i to bylo poznat.. mel jste se poptat, kdyz jste nadrz kupoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?), 3.5.2018 19:40

To jsem se právě ptal, ale bylo mi odpovězeno poměrně neurčitě, že neví a že je to vypláchnutý... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika