1000 litrová nádrž od Rondapu - ohřev užitkové vody



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 41.2 (?) 
14.5.2008 12:22, zobrazeno: 49008x

Dobrý den, získal jsem plastovou nádrž v hliníkové kleci od postřiku Rondap (nevím jestli se "Randap" takhle správně píše). Z nádrže bych chtěl udělat zásobník na sluneční ohřev užitkové vody. Poradí někdo jak nádrž vyčistit a zda je to vůbec možné. Nerad bych strávil léto na kožním. Chemickým postřikům (jejich složení) nerozumím. Díky za info. Přeji hezký den Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 14.5.2008 12:51

Jestli to myslíte vážně, a není to ovlivněno silným slunečním svitem v kombinaci s alkoholem, tak bych to nedělal. Kdyby to byla úvaha o aku nádrži, které tu již takové byly, tak se dá polemizovat o nějaké šanci na úspěch. Ale na užitkovou vodu - tedy např. u pákové baterie se voda mísí, čímž nevyloučíte, že se takové vody někdo od Vás nenapije. Když se sprchujete, tak se může voda dostat do úst - o dětech ani neuvažuji. Pokud jste rozumný člověk, tak na to zapomeňte, cesta levnějšího řešení nemusí znamenat vhodnější či správnější variantu. Kdybyste měl takovou nádrž čistou, potom by to šlo - asi plánujete, že by byla na vyšším místě a vodu byste dopustil(ovšem je problém s tím, že takové velké množství vody se bude kazit při malém odběru), jak by se odčerpala teplá - např. sprchování na zahradě - bazén a pod. Jinak pod tlakem cca 6 atm - což je cca max. tlak ve vodovodním řádu bych takovou nádrž nezapojoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 14.5.2008 13:16

Jde o zahradní sprchu a mytí. Žádné napojení pod tlakem. Pozemek mám dost členitý, takže není problém s nosností. Normálně bude stát na zemi nad úrovní odběru. Celé je to vymyšlené bez poblémů. Jde mi jen o to jestli se ta nádrž dá vyčistit aby bylo vše ok. Jestli ne, použiji samozdřejmě jinou. Zdravím L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 14.5.2008 13:58

myslím že vyčistit to půjde. Zkuste najít na netu bezpečnostní list k Roundapu. Tam by mělo být uvedeno chem. složení a způsob neutralizace.

Problém bude spíš v tom, že nádrž je průsvitná a řasy tam rostou velice rychle - za pár dnů je voda zelená. Už jsem viděl tyto nádrže natřené na černo, ale jestli to pomůže, to netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.5.2008 14:07

Pokud v nádrži porostou zelené řasy, bude to důkaz, že je vymytá opravdu dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 14.5.2008 14:30

Vy přesně neuvádíte druh Roundupu, ale takové velké balení bude asi klasický - ne tzv. eko přípravek. Pamatuji si, že u těchto i obecně chem. přípravků zejména ve velkém množství je dost přísný režim jak na skladování, tak nakládání s obaly. Na obr. je kousek z bezpečnostního listu. Použití takových obalů pro Vaše záměry jednoznačně nedoporučuji, neboť zdraví máme, jak se říká jen jedno. Ale je to pouze můj názor, můžete si o mě myslet... myslím to dobře. 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 14.5.2008 15:17

Pane J.S když se podívám na obrázek který jste k svému příspěvku připojil tak si myslím že použití nádrže bude bez jakýchkoliv rizik. Roundap se na vzduchu rozkládá poměrně rychle - stačí tedy nádrž pořádně propláchnout vodou, pak by jsem použil SAVO a po vypuštění nechal minimálně týden větrat.

Na obrázku je jasně napsáno že s obaly se zachází jako s normálním odpadem - ne nebezpečným...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.5.2008 16:33

Je tam uvedeno:...obaly znovu NEpoužívejte... To jen pro vysvětlení mého názoru - v případě užitkové vody nemám ze svého pohledu dále co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 14.5.2008 17:00

Ok máte pravdu je tam NEpoužívejte - nám do firmy chodí dost kapalin v platových i plechových obalech. Na průvodních listech je také napsáno podobné upozornění - vždy se jedná o NEVRATNÉ obaly, když to vezmu tak například Chlornan sodný - látka silně oxidující a žíravá má v listě s kterým k nám přijde také napsáno, že se obal znova nesmí používat - nevratný obal    /a přitom po vypláchnutí vodou je vlastně 100% desinfikovaná/.

Chlornan se mimo jiné používá k úpravě bazénové vody...

Tím neberu nikomu jeho názor, jenom uvádím fakta...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.5.2008 17:06

Beru Váš názor, ale já bych to na užitkovou vodu nepoužil. Ovšem o mě se nejedná a rozhodnout se musí tazatel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika