Krmítko pro ptáky v zahradě



host - 52.107 (?)
9.12.2017 17:14

"Váš citát Rafaeli mi vůbec nepřipadá příhodný..."

Ano, může být, že moc trefný není, jenže mě nic jiného nenapadlo.
Chtěl jsem jen podpořit předchozí příspěvky o překrmování ptáčků. Lépe napsáno o jejich krmení v době kdy to moc nepotřebují a potravu si jsou schopni najít sami.
Asi je dobré instalovat krmítko už teď, aby si na něj zvykli a věděli o něm.
Ale co jsem si tak za léta všimnul, moc o něj zájem nemají.
Což se s příchodem mrazů a většího množství sněhu rychle změní.

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 9.12.2017 17:09

vlivem činnosti člověka  tak ve městech bych to viděl hlavně vlivem činnosti toulavých koček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.162 (?), 9.12.2017 17:30

Vidíte to velmi krátkozrace, kdo zavlekl kočky do města. Zase jen člověk, který si nevidí ani na špičku nosu. A když jsou mezi námi jedinci, kteří v malém bytečku, musí mít i deset koček, samozřejmě nekastrovaných, tak se neni co divit. Zavedl bych instituci - zelení, nezelení - která by odchytávala kočky a likvidovala je a krmení těchto zvířat nezodpovědnými lidmi trestala. Povolit jen chov kastrátů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 9.12.2017 17:34

zrovna nedávno jsem si říkal, že si budu muset pořídit brýle.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.211 (?), 9.12.2017 16:41
Moc bych tomu nevěřil. Kdo z těch ptákologů zjišťoval početnost obou pohlaví v populaci. Kdy vstává koňadra, nevím, ale vím kdy vstává kos. Koňadry je slyšet nad jarem, v době kdy si vytyčují svůj revír a dokážou se při tom také řádně servat a pak zbytek roku je zázrak je uslyšet, ozývají se ještě několik dnů po vyvedení mladých, ale to jsou spíše jen povely. I tomu dobře živenému samečkovi se ve správný čas začnou bouřit hormony a bouří se mu tím víc, čím víc je v lepší kondici. Když bude málo samiček, tak vždy to vyhrají ti silnější. Možná že ti leniví samečci, ani samečky nejsou, Mohli by to být hermafroditi. U volně žijích ptáků to prakticky zjistit nejde. Ale u chovaných zvířat, je možné to zjistit. Např u koz může hermafroditismus dosáhnout až 12% počtu populace. Číslo jsem vyčetl v literatuře o kozách. Ta údajná lenivost se může přičíst, třeba škodlivinám, které může konzumovaný hmyz obsahovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.107 (?), 9.12.2017 17:14

"Váš citát Rafaeli mi vůbec nepřipadá příhodný..."

Ano, může být, že moc trefný není, jenže mě nic jiného nenapadlo.
Chtěl jsem jen podpořit předchozí příspěvky o překrmování ptáčků. Lépe napsáno o jejich krmení v době kdy to moc nepotřebují a potravu si jsou schopni najít sami.
Asi je dobré instalovat krmítko už teď, aby si na něj zvykli a věděli o něm.
Ale co jsem si tak za léta všimnul, moc o něj zájem nemají.
Což se s příchodem mrazů a většího množství sněhu rychle změní.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.12.2017 19:22

Divokých zvířat, ptáků i hmyzu je na počet stejně jako v minulosti, ale výrazně se zúžila pestrost druhů. Samozřejmě za to může především člověk. Ty druhy, které se mu uměly přizpůsobit (kuny sklaní, divočáci, špačci, kosi, vosy), vítězí, ty druhé vymírají (zající, koroptve, motýli). Jestli v tom hraje roli přikrmování v zimě, nevím. Stejně jako nevím, jestli krmení ptactva nevede k většímu napadání zrajícího ovoce, na což si posledních letech stěžujeme stále víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 9.12.2017 19:30

Letos samozřejmě napadání zrajícího ovoce ptactvem nabralo na intenzitě, neboť ptáků bylo letos stejně, jako jiná léta, zatímco úroda byla místy hluboce podprůměrná a tak se pomyslně musela stejně velká populace ptáků rozdělit o menší krajíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.233 (?), 9.12.2017 19:56

Ale no tak pane doktore, krmíme ptáky hlavně hmyzožravé a zrnožravé, ještě jsem neviděl brhlíka, sýkoru, nebo zvonka, aby mi obírali třešně a ochutnávali jabka a hrušky. V našich končinách povinně krmíme špačky, aby ty mračna uřvanců, mohla skončit na talířích frantíků a taliánů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.12.2017 22:54

Ale no tak pane doktore, krmíme ptáky hlavně hmyzožravé a zrnožravé

Nevymýšlejte si. Krmíte všechny ptáky, kteří přiletí. Vrabce i kosa. Hmyzem nekrmíte.
   Já ptáky v zimě přikrmuju taky. Ale spíš z tradice a že je na ně pěkný pohled,  než že bych tím chtěl ovlivnit ptačí populaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.35 (?), 10.12.2017 11:14

Nevymýšlím si. K nám dovlečený vrabec je na ústupu, takže už nerozeznám domácího od polního, protože je jich velmi málo a na krmítku se vyskytují sporadicky. Kosů je v naší obci s 238 obyvateli, tolik, že bys je spočítal na prstech rukou, je to diky kočkám a nezodpovědnosti jejich chovatelů. Zemědělská velkovýroba a kočky v blízkosti obcí se podepsaly na stavech koroptví - dnes 0 a bažatů, kterých je u nás asi pět, přesto si páni myslivci dovolili hon a nějaké skolili. Poslední dvě věty jsou pěkné, kdyby všichni sledovali jen tuto linii, tak bysme mohli poskytovat informace a obrázky. Ale jak je zvykem na českých fórech, tak by se vyrojilo mnoho proč, pak si připadám jako mezi miminama, které se naučily jedno slovo s otazníkem a mají přitom oslintané brady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika